Kolejne bezpieczne spotkanie - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Kolejne bezpieczne spotkanie

spotkanie_czacz_2W czwartek (13.03) policjanci Zespołu ds. Nieletnich spotkali się z mieszkańcami Czacza. W spotkaniu udział wzięło ok. 100 mieszkańców, sołtys -  Lech Żak oraz przedstawiciele lokalnych władz: burmistrz Śmigla -  Wiktor Snela i członek Rady Powiatu -  Feliks Banasik. 

 

 

O godz. 18.00 na sali wiejskiej w Czaczu zebrało się około 100 mieszkańców tej miejscowości. Powodem zebrania było przedstawienie sprawozdania z działalności sołtysa oraz rady sołeckiej. Korzystając z tej okazji dzięki współpracy gospodarza wsi z lokalną Policją w spotkaniu udział wzięli również policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, którzy omówili zasady zabezpieczenia mienia przed działalnością włamywaczy oraz różnego rodzaju oszustów. Policjanci przedstawili zasady pracy Posterunku Policji oraz możliwości kontaktu z dzielnicowym. Ponadto funkcjonariusze zajmujący się prewencją kryminalną przedstawili zasady właściwego parkowania w Czaczu. Problem ten jest szczególnie widoczny w dni, kiedy bardzo dużo osób odwiedza tzw. „wystawki”. Parkujące niewłaściwie pojazdy utrudniają swobodny przejazd samochodem główną ulicą. Każde zgłoszenie dotyczące blokowania wjazdu na posesję czy też innych zagrożeń w ruchu będzie sprawdzane przez wysłany na miejsce patrol. 

Na zakończenie policjanci wszystkim uczestnikom spotkania rozdali ulotki prewencyjne oraz taśmy odblaskowe z myślą o pieszych i rowerzystach. Chcemy, żeby na drogach przybywało widocznych i bezpiecznych uczestników ruchu drogowego.

spotkanie_czacz_1