Pokaz ratownictwa - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Pokaz ratownictwa

img_5284Wczoraj (19.02), wspólnie z kolegami z PSP w Kościanie zorganizowaliśmy pokaz ratownictwa wodnego osoby, pod którą załamał się lód.

 

 

Dokładnie o godz. 15.00 na stawie w Kościanie zebrała się grupa ponad 100 uczniów kościańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wszyscy przybyli zobaczyć pokaz ratownictwa wodnego. Chcieliśmy w praktyce pokazać do dzieje się z człowiekiem, pod którym załamuje się lód. Wczorajszy pokaz był kolejnym elementem naszych działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i świadomości młodzieży szkolnej. Przed feriami przeprowadziliśmy cykl pogadanek w szkołach dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Niestety mimo wielu apeli i informacji przekazywanych w środkach masowego przekazu, widok ludzi spacerujących po zamarzniętych zbiornikach wodnych, często też całych rodzin wybierających się na spacer, nie należy do rzadkości. Co prawda tegoroczna zima przypomina raczej przedwiośnie ale jak widać na załączonych zdjęciach zbiorniki wodne nadal pokryte są warstwą lodu. 

img_5270

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_5284

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_5266