Bezpieczne ferie - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Bezpieczne ferie

odznaka_niebieska_koscianW piątek dzieci i młodzież rozpoczęła upragnione ferie po okresie wytężonej nauki w pierwszym semestrze roku szkolnego. Chcemy, żeby były one bezpieczne dla wszystkich wypoczywających.

 

 

 

 

Przed młodzieżą dwa tygodnie odpoczynku przed drugim semestrem nauki. W celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży policjanci rozpoczęli działania Bezpieczne Ferie. W tym czasie przeprowadzimy spotkania ze zorganizowanymi grupami z zakresu bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Ponadto naszą komendę odwiedzą dzieci uczęszczające na półkolonie. Nieletnich amatorów napojów alkoholowych informujemy, że w każdym przypadku ujawnienia nieletniego pod wpływem alkoholu podejmiemy stosowne kroki. Zachęcamy rodziców do rozmowy i spędzania w miarę możliwości wolnego czasu ze swoimi pociechami. Zainteresowanie ze strony rodziców z pewnością przyniesie wymierne korzyści w budowaniu relacji z dziećmi.   W piątkowy wieczór policjanci Zespołu ds. Nieletnich w ciągu zaledwie kilku godzin patrolu ujawnili kilku nieletnich, którzy jak się później okazało byli nietrzeźwi. Wezwani po swoje pociechy  rodzice byli bardzo zaskoczeni w jakim stanie znajdowały się ich dzieci. Przypominamy, że policjanci mają prawo interweniować wobec małoletnich przebywających w porze nocnej poza miejscem zamieszkania, jeśli stwierdzą, że sytuacja w której znalazły się może zagrażać ich życiu lub zdrowiu.

Organizatorom wyjazdów grupowych przypominamy, że istnieje możliwość sprawdzenia autokaru przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego przed planowaną podróżą. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejszy kontakt i umówienie się na termin kontroli. Zainteresowane osoby mogę kontaktować się telefonicznie z Wydziałem Ruchu Drogowego tutejszej komendy pod nr tel. 65 5116 261 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 lub całodobowo pod nr tel. 65 5116 200. Organizatorów półkolonii zainteresowanych spotkaniem z policjantami lub odwiedzinami w komendzie prosimy o kontakt z Zespołem ds. Nieletnich pod nr tel. 65 5116238.