Bezpieczna droga do szkoły - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Bezpieczna droga do szkoły

odznaka_niebieska_koscianJuż za parę dni początek nowego roku szkolnego. Pierwszy tydzień września to wzmożone działania  prewencyjne naszych policjantów wraz ze strażnikami miejskimi. Głównym celem tych działań to poprawa bezpieczeństwa najmłodszych, którzy często bez opieki dorosłych samodzielnie próbują dotrzeć  do szkoły.

Informujemy, że w dniu rozpoczęcia roku szkolnego  wzmożone zostaną patrole policyjne oraz strażników miejskich w rejonie  szkół. Obecność mundurowych ma zdyscyplinować wszystkich  kierowców i przypomnieć im, że skończyło się wakacyjne pustkowie w okolicy budynków szkolnych. Ich celem jest pomoc i nadzór w bezpiecznym dotarciu najmłodszych uczniów zmierzających na rozpoczęcie roku szkolnego. Wszystkim tym, którzy będą zachowywać się niezgodnie z przepisami  ruchu drogowego będziemy udzielać stosownego instruktarzu.                                                                

Akcja ta nie zakończy się w pierwszym dniu roku szkolnego. W kolejnych dniach policjanci Zespołu ds. Nieletnich  i Patologii prowadzić będą liczne spotkania  chcą dotrzeć do wszystkich pierwszaków kościańskich szkół  oraz  przedszkolaków, którym przekażą podstawowe informacje na temat bezpieczeństwa na drodze.                         

Szanowni rodzice pierwszoklasistów !                                                                                                                        

Wasze pociechy w tym roku pierwszy raz przekroczą próg szkoły. Pamiętajmy, że dla większości z nich to nie lada stres. Razem zadbajmy o ich bezpieczną drogę do szkoły. Każdorazowo przed wyjściem do szkoły przypominajcie im jak należy prawidłowo poruszać się po chodnikach i bezpiecznie przechodzić przez ulicę w miejscach do tego wyznaczonych. Przekażcie im,  że ilekroć będą potrzebować pomocy przy przejściu przez ulicę niech śmiało i  z pełnym zaufaniem zwracają się o pomoc  policjanta lub dorosłych przechodniów.                                                                          

Wszystkim pierwszoklasistą   życzymy powodzenia w szkole i bezpiecznej drogi.

Apelujemy również do pozostałych uczniów o właściwe postępowanie i zachowanie zgodne z zasadami prawa i współżycia społecznego w dniu rozpoczęcia roku i nie tylko.  Pamiętajcie, że wzmożone patrole mundurowych będą zwracać uwagę na  zachowanie wszystkich uczniów, a w przypadku  łamania przepisów  prawa  będą wyciągane konsekwencje prawne.