Policja przyjazna dzieciom - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Policja przyjazna dzieciom

dni_kociana_053 Podczas Dni Kościana przygotowaliśmy dla dzieci stoisko prewencyjne "Policja przyjazna dzieciom". W sobotnie popołudnie od godz. 14:00 czekaliśmy na najmłodszych mieszkańców którzy chcieli poznać kulisy naszej pracy i odpowiedzieć na pytania dotyczące bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

 

 

Prawidłowe odpowiedzi nagradzaliśmy gadżetami prewencyjnymi. Najmłodsze dzieci otrzymały od nas balony. Nie brakowało chętnych żeby zobaczyć wnętrze policyjnego radiowozu oraz przymierzyć policyjnego „żółwika” – sprzęt wykorzystywany przez policjantów podczas zabezpieczenia imprez masowych. Każde dziecko mogło przywitać się z maskotką wielkopolskiej Policji – sierżantem Pyrkiem oraz przymierzyć się do policyjnego motocykla.

Dziękujemy Urzędowi Miasta w Kościanie, Starostwu Powiatowemu w Kościanie, Stowarzyszeniu na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym  za pomoc w zorganizowaniu gadżetów i materiałów prewencyjnych. Uczniom z klasy policyjnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie dziękujemy za pomoc w obsłudze stoiska.

  {galeria}GALERIE/dnikociana{/galeria}