Spotkanie przed sezonem letnim - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Spotkanie przed sezonem letnim

dsc_0422Dzisiaj w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie obyła się debata służb ratunkowych. Rozmawiano na temat stanu przygotowań wszystkich służb przed zbliżającym się sezonem letnim.

 

 

 

 

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie, Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościanie, Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej w Kościanie, Urzędu Miasta w Kościanie, Urzędu Gminy w Kościanie oraz Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Podczas debaty omówiono zagrożenia na kąpieliskach, które znajdują się na terenie powiatu kościańskiego. Wszystkie służby będą współpracować w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad akwenami wodnymi. Współpraca będzie obejmować również zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom wypoczywającym na terenie powiatu kościańskiego. Służby ponadto będą kontrolować miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży pod kątem zapewnienia im właściwej opieki przez organizatorów wypoczynku.

dsc_0426