Pomoc bezdomnym - podsumowania - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Pomoc bezdomnym - podsumowania

img_7017

Mimo, że za oknem jeszcze nie widać wiosny postanowiliśmy w skrócie podsumować działania na rzecz osób bezdomnych w okresie zimowym.

 

 

Jak informowaliśmy w grudniu, policjanci w okresie zimowym kontrolowali miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Rolą funkcjonariuszy było nakłanianie osób, które nie miały schronienia, do skorzystania z pomocy schroniska, w którym osoby potrzebujące mogły znaleźć ciepłe miejsce do spania oraz posiłek. W okresie zimowym współpracowaliśmy z instytucjami pomocowymi działającymi na terenie naszego powiatu. Wspólnie ze Strażą Miejską oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kościanie przeprowadzaliśmy kilkadziesiąt kontroli miejsc gdzie nocują zazwyczaj bezdomni przebywający na terenie Kościana. Policjanci sprawdzali miejsca odosobnione, w szczególności ogródki działkowe, dworzec PKP w Kościanie. Ponadto każdy policjant, który był kierowany do służby kontrolował miejsca, w których mogły przebywać osoby wymagające pomocy instytucji zajmujących pomocą osobom bezdomnym.

W dalszym ciągu apelujemy, aby „nie przechodzić” obojętnie obok osób potrzebujących pomocy i alarmować służby ratunkowe w przypadkach zagrożenia ich zdrowia bądź życia. Wszystko wskazuje na to, że zagrożenie wyziębieniem nie ustało wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny.