Pyrek w szpitalu - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Pyrek w szpitalu

img_9983Sierż. Pyrek, maskotka wielkopolskiej policji, gościł dzisiaj w oddziale dziecięcym kościańskiego szpitala. Sierżant, prócz standardowej garści porad dotyczących bezpieczeństwa, zaserwował dzieciom odblaski, słodkości i powód do uśmiechu. Mali pacjenci nie kryli zadowolenia z odwiedzin. 

 

Policjanci, którzy na co dzień odwiedzają szkoły i przedszkola postanowili dotrzeć do dzieci, które nie mogły podczas takich spotkań skorzystać z policyjnych porad i ostrzeżeń. Pomysł spotkał się z dobrym przyjęciem Pani Ordynator oddziału dziecięcego kościańskiego szpitala. Dzisiaj przed południem szpitalny korytarz, świetlica i pokoje były świadkiem niezłego harmidru, to sierż. Pyrek przemierzał szpitalne pomieszczenia starając się porozmawiać z każdym dzieckiem. Mali pacjenci otrzymali od sierżanta odblaski i łakocie. Pyrek chętnie odpowiadał także na pytania  dzieci.

Dziękujemy Pani Ordynator za umożliwienie spotkania z małymi pacjentami. W imieniu dzieci składamy podziękowania fundatorowi łakoci Zespołowi Hotelowo – Gastronomicznemu „Niedźwiedź”  z Nowego Dębca.

 

img_9986