Biała wstążka - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Biała wstążka

biaa_wstazkaRuszyła tegoroczna Kampania Białej Wstążki – „Mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet’. Na co dzień wykonujemy szereg zadań związanych z przeciwdziałaniem różnym formom przemocy, także przemocy „ze względu na płeć” dlatego bliskie nam jest przesłanie tej kampanii, w której będziemy starali się aktywnie uczestniczyć.

 

Głównym celem kampanii jest uświadomienie różnym grupom społecznym  jak ważny jest męski głos solidarności z ofiarami oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy wobec kobiet. Symbol kampanii stanowi biała wstążka. Ozdabiający nią swój ubiór mężczyźni deklarują nie tylko wyrzeczenie się przemocy ale także reagowanie na jej przejawy. Tytuł ambasadora „Białej Wstążki” przyjął między innymi Komendant Główny Policji.

Kampania trwać będzie od 25 listopada do 10 grudnia 2011 r. wpisując się w międzynarodową inicjatywę „16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć”. Dniem kulminacyjnym kampanii jest 6 grudnia. Dzień upamiętniający dramatyczne wydarzenia z 1989 roku, kiedy to w Montrealu, 25-latek zastrzelił 14 studentek politechniki. Psychopata uważał, że kobiety nie są godne aby uczęszczać na techniczną uczelnię.

Eksperci dostrzegają, że nie da się powstrzymać zjawiska przemocy jeśli nie zaangażuje się mężczyzn do aktywnego jej przeciwdziałania. Każdy z nas, mężczyzn,  powinien sobie uświadomić, że przemoc nie dotyka „jakiś abstrakcyjnych kobiet”, często dotyka ona naszą żonę, partnerkę,  siostrę, koleżankę.