Przed Świętem Zmarłych - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Przed Świętem Zmarłych

1_listopad.jpgZbliżające się święto oraz okres je poprzedzający to czas  gdy zdecydowanie nasila się aktywność przestępców. Zaabsorbowani świątecznymi przygotowaniami czy zbliżającym się wyjazdem często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przypominamy zatem o kilu z nich.

 

Sprzątając grób nie pozostawiajmy swojej torebki/portfela bez opieki.  Świąteczną wiązankę i bardziej wartościowe elementy dekoracji oraz znicze przynieśmy na grób możliwie jak najpóźniej, amatorów cudzej własności nie brakuje. Jeżeli korzystamy z samochodu, starajmy się zaparkować go w miejscu oświetlonym , najlepiej  strzeżonym parkingu. Nie pozostawiajmy w samochodzie, w widocznym miejscu: saszetki, torebki, aparatu fotograficznego, odzieży - to pokusa dla złodzieja.  Jeśli wyjeżdżamy w tym okresie z domu na dłużej, porośmy członka rodziny czy  zaufanego sąsiada, żeby się zaopiekował się bezpieczeństwem naszego domu/mieszkania.

W najbliższy „przedłużony” weekend  skierujemy w rejon cmentarzy większą ilość patroli, będziemy czuwać nad bezpieczeństwem w tym rejonie. Zwracamy się także z prośbą aby parkować tylko w miejscach wyznaczonych i wykonywać polecania służb porządkowych.