Bezpieczne wakacje - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Bezpieczne wakacje

s6005445.jpg Wczoraj policjanci Zespołu ds. Nieletnich kościańskiej komendy spotkali się z grupą 50 dzieci z zerówki działającej przy Zespole Szkół nr 3 w Kościanie. Dzisiaj na podobne spotkania zaprosiły nas maluchy z Czempinia i Borowa.  

 

 

Podczas spotkania mundurowi omówili zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Dzieci miały wiele pytań dotyczących bezpiecznego spędzania wakacji. Jak to często bywa podczas tego rodzaju spotkań  chciały poznać także  tajniki policyjnej pracy.  Wszystkie dzieci otrzymały od policjantów kamizelki odblaskowe. Mamy nadzieje, że nie będą one leżeć na dnie szafy. Na zakończenie dzieci miały okazję zobaczyć policyjny radiowóz i sprawdzić „wygodę” siedzeń w przedziale dla osób zatrzymanych.

Dzisiaj policjant Zespołu ds. Nieletnich wspólnie z dzielnicowym  z Czempinia spotkali się z maluchami  z przedszkolu w Czempiniu i Borowie.  Dzieci wraz z policjantami obejrzały  film przypominający zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przebywania w domu. Policjanci przypomnieli też gdzie i w jaki sposób można bezpiecznie się kąpać. Wszystkie przedszkolaki otrzymały na pamiątkę zakładki prewencyjne sfinansowane przez Urząd Gminy w Czempiniu. Mamy nadzieję, że przekazana wiedza nie pójdzie w las i wszyscy cali i zdrowi wrócą do nauki we wrześniu.

 

{galeria}GALERIE/180610{/galeria}