Spotkania z rodzicami - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Spotkania z rodzicami

abcW tym tygodniu policjanci Zespołu ds. Nieletnich naszej jednostki, na zaproszenie szkolnych  pedagogów, gościli w  szkołach  podstawowych w Bonikowie i Czempiniu. Mundurowi  spotkali się tam  z rodzicami uczniów klas IV-VI .

 

Tematem tych spotkań były zagrożenia związane z narkotykami, ale także różnego rodzaju problemy wynikające z korzystania przez dzieci z internetu. Z naszych ostatnich doświadczeń, ale także z zainteresowania  z rodziców  wynika, iż często to już dzieci w wieku klas podstawowych stwarzają  problemy wychowawcze / np. kradzieże w marketach  czy obrażanie rówieśników  w tym także   poprzez portale internetowe /, a nie tylko młodzież gimnazjalna. Spotkania te pozwalają przekazać rodzicom informacje jak reagować na różnego rodzaju niebezpieczeństwa oraz gdzie szukać pomocy. Każdy z rodziców otrzymuje na spotkaniu Informator ABC Zagrożeń  - opracowany przez policjantów Wydziału Prewencji. 

Do tej pory w spotkaniach uczestniczyło już ok.100 rodziców. W tym tygodniu policjanci spotkają się  z rodzicami gimnazjalistów w Starych Oborzyskach.

abc.jpg

abc.jpg

 

abc.jpg

 

abc.jpg

 

abc.jpg