1.XI. - Utrudnienia, Zagrożenia - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

1.XI. - Utrudnienia, Zagrożenia

1_listopad.jpgZbliżający się Dzień Wszystkich Świętych oraz dni go poprzedzające to okres gdy zdecydowanie nasila się aktywność przestępców.  W tym okresie odnotowujemy także większą ilość różnego zdarzeń drogowych – kolizji i wypadków.

Przewidywane utrudnienia ( w rejonie cmentarzy ) w ruchu drogowym w Kościanie od 30.10.2009 r. godz. 14:00 do 2.11.2009.r. godz. 14:00 : 

1. na ul. Koszewskiego i Bączkowskiego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się,

2. na odcinku ul. Koszewskiego, od ul. Bączkowskiego do ul. Maya, zostanie wprowadzony jeden kierunek jazdy,  w stronę ul. Maya,

3. na ul. Dąbrowskiego, na odcinku od ul. Maya do bramy cmentarnej zostanie wprowadzony jeden kierunek jazdy,

4. od godz. 13.30 do 17:00 należy spodziewać się zamknięcia ruchu na ul. Bączkowskiego i Koszewskiego w związku z planowaną procesją i uroczystościami,

5. od godz. 13.30 należy spodziewać się utrudnień ze zjazdem z drogi krajowej nr 5 na Plac Krimpen w Kościanie i dalej w kierunku cmentarza, związane jest to z koniecznością zamknięcia ul. Koszewskiego i Bączkowskiego dla ruchu kołowego i ograniczoną pojemnością parkingów na Placu Krimpen.

Mapka poglądowa ( kliknij aby powiekszyć ) {galeria}GALERIE/221009{/galeria} 

Tradycyjnie apelujemy o rozważenie, tego dnia,  konieczności używania pojazdów.  

Ponadto: PAMIÊTAJ: - nie noś otwartych torebek,- sprzątając grób nie pozostawiaj swojego portfela bez opieki w widocznym miejscu,- zabieraj ze sobą tylko tyle gotówki ile zamierzasz wydać, - płacąc za towar nie pokazuj zawartości portfela,- wiązankę przynieś na grób możliwie jak najpóźniej, amatorów cudzej własności nie brakuje

Korzystając z samochodu PAMIÊTAJ: - parkuj w miejscu oświetlonym, na parkingach strzeżonych, - jeśli nie musisz korzystać z samochodu przyjdź na cmentarz pieszo, -  nie pozostawiaj w samochodzie na widocznym miejscu saszetki, torebki, aparatu fotograficznego, odzieży - to pokusa dla złodzieja, - zwróć uwagę na zmianę organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. 

 W tym okresie skierujemy w rejon cmentarzy większą ilość patroli, będziemy czuwać nad bezpieczeństwem w tym rejonie oraz na drogach dojazdowych. Zwracamy się z prośbą, żeby parkować tylko w miejscach wyznaczonych i wykonywać polecania służb porządkowych.Jeśli wyjedziesz w tym okresie z domu na kilka dni, poroś zaufanego sąsiada, żeby się zaopiekował się twoim mieszkaniem.

Film i więcej porad: http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=893&Itemid=77