Pyrek w Śmiglu - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Pyrek w Śmiglu

dsc00708.jpgPrzedszkole i zerówkę w Śmiglu odwiedzili policjanci Zespołu ds. Nieletnich KPP w Kościanie. Specjalnym gościem przedszkolaków była maskotka wielkopolskiej Policji – sierżant Pyrek.  

 

Przed spotkaniem z Pyrkiem policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze oraz jak bezpiecznie bawić się domu. Każde dziecko otrzymało od nas upominek z wizerunkiem Pyrka. Po wspólnej zabawie z sierż Pyrkiem przyszedł czas na przymiarkę przedszkolaków do radiowozu policyjnego. Każde dziecko chciało chociaż przez chwilę zasiąść w radiowozie.  Na zakończenie dzisiejszego spotkania wszyscy ustawili się do wspólnej fotografii. Łącznie w spotkaniu z Pyrkiem wzięło udział  ponad 100 dzieci.  

 

Informujemy, że Zespół ds. Nieletnich prowadzi spotkania profilaktyczne wśród różnych grup wiekowych dzieci i młodzieży z całego powiatu kościańskiego. Chętnych, do przeprowadzenia spotkania z policjantem, wychowawców lub pedagogów prosimy o kontakt telefoniczny z policjantami naszego zespołu pod nr tel. 065 5116238 lub 065 5116200 ( od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.30,w przypadku naszej nieobecności prosimy próbować kilkakrotnie z uwagi na pracę policjantów w terenie ).

{galeria}GALERIE/061009{/galeria}