Bezpieczna droga do szkoły - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Bezpieczna droga do szkoły

dsc_0011Jak co roku, pierwszy tydzień września to wzmożona aktywności naszych specjalistów ds. nieletnich, dzielnicowych oraz drogówki. Mundurowi koncentrują swoje siły na zapewnieniu bezpieczeństwa najmłodszym, którzy jeszcze „drogowo zieloni” bądź „wakacyjnie  roztargnieni”, często samodzielnie, próbują dotrzeć do szkoły.

 

Rano, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, kilkunastu policjantów monitorowało drogi dojazdowe do szkół na terenie Kościana. Ich obecność miała dyscyplinować kierowców i przypominać, że  skończyła się już wakacyjne pustkowie  w najbliższym otoczeniu  szkół. Zadaniem policjantów było także udzielenie  pomocy  i nadzorowanie najmłodszych uczniów zmierzających na rozpoczęcie roku szkolnego. Najbardziej niesforni i „drogowo niefrasobliwi” uczniowie  mogli spodziewać się doraźnego instruktarzu z zasad panujących na drodze. Tego dnia nie odnotowaliśmy żadnych incydentów związanych z naruszeniem porządku i  bezpieczeństwa ruchu drogowego na monitorowanych ulicach.  

Akcja nie zakończyła się wraz dniem pierwszego dzwonka. Policjanci wspólnie z strażnikami miejskimi mają zamiar odwiedzić wszystkich pierwszaków z kościańskich szkół. Osoby zainteresowane podobnym przedsięwzięciem w innych szkołach prosimy o kontakt z właściwym miejscowo dzielnicowym. Do tej pory spotkaliśmy się z ponad setką 7 latków. Podczas spotkania mundurowi przekazują najmłodszym podstawowe informacje na temat bezpieczeństwa na drodze. Każde dziecko otrzymuje także plan lekcji z nadrukami dotyczącymi  drogowych prawideł przekazanych przez sierż . Pyrka – maskotkę wielkopolskiej Policji. Godną polecenia praktyką  byłoby z pewnością „przepytanie” pierwszaków z wiadomości zdobytych na takim  spotkaniu  przez rodziców.  

 dsc_0011