Konkurs fotograficzny - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Konkurs fotograficzny

kon_fot.jpgWielkopolska Policja i Urząd Marszałkowski organizują konkurs fotograficzny „Uzależnienia – nie bądź obojętny”. Organizatorzy zamierzają zapobiegać uzależnieniom poprzez fotografię – ukazanie zewnętrznych przejawów różnych uzależnień,  zwłaszcza alkoholizmu i narkomanii.  Konkurs  przełamywać ma społeczną obojętność i napiętnować „wszechobecne zezwolenie” na niektóre kryminogenne zachowania.

 

Każdy, kto ukończył 18 a nie przekroczył jeszcze 25 lat, mieszka bądź uczy się na terenie Wielkopolski może teraz wziąć torbę z aparatem i wyruszyć w plener, szukając tam odpoczynku, oderwania od pędzącej rzeczywistości, a przy okazji - oryginalnego pomysłu spełniającego kryteria konkursu. Uzależnienia coraz bardziej dotykają młodych ludzi. Niejednokrotnie są dla nich jedynym wyznacznikiem egzystencji. Razem z młodymi ludźmi chcemy to zmienić! Proponujemy więc alternatywną, bardzo aktywną i pożyteczną formę spędzania wolnego czasu. Wyrażamy nadzieję, że dla wielu będzie ona bakcylem do zgłębiania sztuki fotografii i zarażania tą pasją innych. Pomaga nam w tym formuła konkursu, zgodnie z którą do oceny kwalifikowane będą tylko te fotografie, które wykonane zostaną dopiero po ogłoszeniu konkursu, a na dodatek przedstawiać będą rzeczywistość w sposób bezpośredni. Konkurs rozpoczyna się w dniu 15 września 2009 r. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa z dniem 30 listopada 2009 r. Autorom trzech najlepszych prac Komisja Konkursowa wręczy atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szczegóły w Regulaminie Konkursu i innych plikach, zamieszczonych poniżej. Prosimy o uważne przeczytanie Regulaminu. Pomimo tego, że wydaje się on na pierwszy rzut oka bardzo skomplikowany, w rzeczywistości spełnienie jego warunków jest niezwykle proste.

Regulamin i dokumenty można pobrać tutaj: http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/prewencja/index.php?option=com_content&task=view&id=239&Itemid=2