Rozpoczęcie roku szkolnego - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Rozpoczęcie roku szkolnego

pocig1.jpg1 września to początek nowego roku szkolnego. Kościańscy Policjanci  wraz z Strażnikami Miejskimi  w pierwszy dzień szkoły oraz w następnych dniach przeprowadzą szereg działań prewencyjnych, mających poprawić bezpieczeństwo najmłodszych. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego  w rejonach szkół można spodziewać się wzmożonych patroli służb porządkowych.

 

Szanowni rodzice uczniów klas pierwszych!

 

Wasze dziecko w tym roku po raz pierwszy przekroczy progi szkoły. Dziecko, które posyłacie do szkoły, będzie musiało przechodzić przez zatłoczone pojazdami ulice i drogi. Nie każdy kierowca jest na tyle rozważny, ażeby widząc dziecko na jezdni czy na drodze zachować szczególną ostrożność. Apelujemy ! wytłumaczcie dziecku by przechodziło przez ulicę lub drogę w miejscach wyznaczonych. Powiedzcie swemu dziecku , że ilekroć potrzebuje pomocy przy przejściu przez ulicę powinno śmiało i z pełnym zaufaniem zwrócić się do policjanta lub dorosłych przechodniów.

 

Przekazujemy jednocześnie pierwszoklasistom oraz pozostałym uczniom serdeczne życzenia powodzenia w szkole oraz bezpiecznej drogi.