STOP 18 - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

obraz1Kościańscy Strażnicy Miejscy wspólnie z policjantami Zespołu ds. Nieletnich i Patologii naszej Komendy przystąpili do udziału w ogólnopolskim programie „STOP 18”

 

Ogólnopolski Program Odpowiedzialnej Sprzedaży został uruchomiony w 1998 roku i co roku odbywa się jego nowa edycja. Program opiera się na współpracy firm i organizacji, które podejmują wspólne inicjatywy w celu przeciwdziałania dostępowi niepełnoletnich do wyrobów tytoniowych. Kościańscy strażnicy i policjanci  prowadzić będą działania prewencyjne, które obejmą np. wzmożone kontrole punktów sprzedaży, szkolenia dla sprzedawców, działania  kontrolne na terenie szkół i w ich pobliżu mające na celu reakcję na nieletnich palaczy. Do rodziców, których dzieci zostaną „przyłapane na wagarowaniu połączonym z paleniem papierosów” Straż Miejska prześle korespondencję informującą o tym fakcie.

Głównym celem Programu jest zapobieganie dostępowi młodych ludzi do wyrobów tytoniowych w punktach sprzedaży. Sprzedawcy często nie zdają sobie sprawy, że za sprzedaż wyrobów tytoniowych niepełnoletnim grozi grzywna nawet do 5.000 złotych. Jeśli zobaczysz, że osobie wyglądającej na niepełnoletnią sprzedano papierosy, to zadzwoń pod numer Policji 997 lub Straży Miejskiej w Kościanie pod nr 0 65 512 63 25 i 505030595 !