Godne polecenia zagranicznemu turyście - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Godne polecenia zagranicznemu turyście

374Zaprosiłeś zagranicznych turystów na wakacje? Niepokoisz się o ich los podczas samodzielnej podróży, zwiedzania? Czy bariera językowa pozwoli im na skuteczne komunikowanie w razie sytuacji niebezpiecznej? Poleć swoim obcojęzycznym znajomym nr tel. pomocowego w Polsce. 

turysta

 

 

Pod bezpłatnym numerem telefonu 0 800 200 300 każdy zagraniczny turysta uzyska niezbędne informacje o zasadach bezpiecznego podróżowania po naszym kraju. Będzie mógł również podzielić się uwagami na temat pracy policji i bezpieczeństwa w miejscach turystycznych, w których przebywa. Każda osoba dzwoniąca otrzyma pełną informację o służbach ratunkowych, numery telefonów alarmowych oraz porady, jak zachować się w czasie kolizji lub wypadku drogowego. Dla osób posiadających tylko telefony komórkowe uruchomiono numer +48 608 599 999, połączenia płatne zgodnie z taryfą operatora.
Infolinia będzie czynna codziennie od 1 czerwca do 30 września 2011r. w godz. 10:00 - 22:00. Konsultanci biegle władają językiem angielskim, niemieckim oraz rosyjskim i w takich językach będą udzielane informacje.

Powyższa inicjatywa to wspólny projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu ds. Cudzoziemców, Polskiej Organizacji Turystycznej i Policji. Opisane przedsięwzięcie to element kształtowania wizerunku Polski jako kraju otwartego i przyjaznego podróżnym, eksponujący dbałość służb publicznych o wszystkich odpoczywających w naszym kraju.