Ferajny na bezpiecznych feriach - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Ferajny na bezpiecznych feriach

bW ramach akcji „Bezpieczne Zimowisko” policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii spotykają się z dziećmi przypominając im zasadach bezpieczeństwa. Chcemy, żeby wszystkie dzieci po zasłużonym odpoczynku szczęśliwie, z nowymi siłami wróciły do nauki w szkole.  

 

W dniu 18 lutego spotkaliśmy się z dziećmi na sali wiejskiej w Darnowie. Policjant omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Dzieci podczas spotkania miały możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu także zza kierownicy lub poczuć się jak osoba zatrzymana.  W spotkaniu udział wzięło ok. 30 dzieci w wieku od 7 do 15 lat  Każdy uczestnik spotkania otrzymał plany lekcji i odblaskowe naklejki.  

Dzisiaj (20.II.) o godz. 11.00 nasza komenda gościła młodych mieszkańców Kościana i okolic uczęszczających w półkolonii organizowanej przez parafię Św. Ducha w Kościanie. W spotkaniu w naszej jednostce udział wzięły dwie 40-osobowe grupy dzieci. Koloniści obejrzeli pomieszczenia Komendy, oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy policjantów. Dzieci jako pierwsze mogły zasiąść w nowym ( srebrno-niebieskim )  radiowozie (czym uprzedziły większość policjantów z naszej jednostki ponieważ podczas spotkania nasz nowy nabytek przyjechał z Poznania),  pytały o szczegóły naszej pracy. Część z odwiedzających bardzo chciała chociaż na chwilę zostać zatrzymanym w naszych celach. Oby to pragnienie minęło wraz z wiekiem. 

Informujemy, że nadal istnieje możliwość organizacji spotkań w naszej jednostce podczas ferii ze zorganizowanymi grupami dzieci. Prosimy o wcześniejszy kontakt z policjantami Zespołu ds. Nieletnich i Patologii tel. 065 5116238.

b1