Mundurowy rynek - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Mundurowy rynek

wospW dniu wczorajszym (11.01.2009r) odbył się kościański XVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. KPP w Kościanie  również  włączyła się w to przedsięwzięcie. Przed południem kościański rynek został oblężony przez służby mundurowe.

 

 

Policjant Zespołu ds. Nieletnich i Patologii kilka dni przed finałem przeprowadził szkolenie dla wolontariuszy Orkiestry dotyczące bezpieczeństwa podczas zbierania pieniędzy. W szkoleniu udział wzięło ok. 80 wolontariuszy, którzy wyruszyli na ulica Kościana zbierać datki.  

Wczoraj przed południem kościański Rynek został oblężony przez służby mundurowe i  liczne grono dzieci z rodzicami. O godz. 11.30 odbył się pokaz ratownictwa drogowego zaprezentowany przez strażaków. Koledzy strażacy z PSP i OSP w Kościanie zaprezentowali swój sprzęt ratowniczy. Nasza komenda również zaprezentowała sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy przez policjantów. Policjantom towarzyszyło stoisko na którym każdy mógł znaleźć materiały prewencyjne stosowne do  swoich zainteresowań i wieku. Naszą pracę w terenie nadzorował sierż. Pyrek (maskotka wielkopolskiej Policji ) , który wspomaga policjantów podczas odwiedzin w przedszkolach. Każda osoba bez względu na wiek mogła wsiąść do radiowozu lub wozu bojowego strażaków i odbyć przejażdżkę wokół Rynku. Oprawę artystyczną zapewnili pracownicy Kościańskiego Ośrodka Kultury.

Należy także wspomnieć, że szkolenie dla wolontariuszy i zwiększona liczba patroli mundurowych i operacyjnych przyniosły efekty, ponieważ nie zanotowaliśmy żadnego zdarzenia z udziałem osób zaangażowany w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

wosp1