Finał konkursu filmowego - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Finał konkursu filmowego

konkurs_filmowy_10.12.2008r_009W środę (10.12.), w sali kameralnej Kościańskiego Ośrodka Kultury odbył się powiatowy finał piątej edycji konkursu filmowego dla uczniów klas II i III gimnazjum pt. „Uwaga Zagrożenie”. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu krótkiego materiału filmowego związanego z problematyką uzależnień.

 

 

Ideą konkursu było propagowanie prawidłowych postaw społecznych wśród młodzieży gimnazjalnej. Uczestnikom konkursu pozostawiono swobodę co do formy materiału filmowego. Do konkursu stanęło 8 drużyn z całego powiatu kościańskiego. W skład komisji konkursowej weszli przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Dyrektor KOK, przedstawiciele samorządów lokalnych, oraz przedstawiciele KPP w Kościanie. Projekcji filmów przyglądali się przedstawiciele prasy. Współorganizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe, Kościański Ośrodek Kultury oraz Sekcja Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Na sali zebrali się również przedstawiciele drużyn konkursowych wraz opiekunami. Wszyscy uważnie oglądali filmy przygotowane przez konkurentów. Po prezentacji kolejnych materiałów filmowych z sali dobiegały gromkie brawa dla autorów i aktorów.Po obejrzeniu wszystkich filmów jury udało się na obrady. Przestawiamy nagrodzonych:I miejsce: Gimnazjum nr 4 w Kościanie,II miejsce: Gimnazjum w Bronikowie,III miejsce: Gimnazjum w Starym Bojanowie.Należy w tym miejscu wspomnieć, że różnice punktowe były bardzo niewielkie, co świadczy, że poziom w czołówce był bardzo wyrównany.Jury przyznało również dwa wyróżnienia. Werdykt został poprzedzony burzliwą naradą. Wyróżnienia otrzymały: Gimnazjum w Starych Oborzyskach oraz Gimnazjum w Czaczu,. Nagrodzeni otrzymali bony do wykorzystania w księgarni. Łączna wartość nagród w tegorocznym finale wyniosła 3250zł. Drużyny, które nie zostały nagrodzone lub wyróżnione również otrzymały od nas nagrody za uczestnictwo i wysiłek włożony w przygotowanie materiałów filmowych. Serdecznie dziękujemy za sfinansowanie nagród Staroście Kościańskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Krzywiń, Burmistrzowi Kościana, Wójtowi Gminy Kościan, Burmistrzowi Śmigla. Specjalnie podziękowania składamy Panu Dyrektorowi Kościańskiego Ośrodka Kultury Januszowi Dodotowi. Dziękujemy członkom jury za zaangażowanie w ocenianiu prac konkursowych: Pani Genowefie Łącznej, Monice Kustosz, Jerzemu Krysiowi, Ireneuszowi Krzysiakowim i Romanowi Podgórskiemu. Nagrody wręczył Komendant Powiatowy Policji w Kościanie insp. Andrzej Kuciak. Cieszymy się, że młodzież angażuje się w tego typu działania. Mamy nadzieję, wszyscy uczestnicy konkursu będą ambasadorami zdrowego sposobu życia, bez uzależnień od używek, Internetu i przez swoje postępowanie być może uratują niejedno ludzkie istnienie.

Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji konkursu jeszcze raz serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że spotkamy się podczas kolejnego finału w przyszłym roku.

konkurs_filmowy_10.12.2008r_037