Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

telefonInformujemy, że od dnia 6 listopada 2008r. działa Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży - 116 111. Pamiętaj! Jest ktoś, kto uważnie i życzliwie Cię wysłucha!

 

 

Jest to bezpłatna linia telefoniczna o charakterze społecznym. Jej adresatami są dzieci i młodzież potrzebujący psychologicznego wsparcia, doświadczające i będące świadkami przemocy, a także znajdujące się w trudnych sytuacjach, które wymagają natychmiastowej interwencji. Infolinia stworzona jest z inicjatywy Komisji Europejskiej. Za obsługę linii telefonicznej odpowiada Fundacja Dzieci Niczyje, która ma swoją siedzibę w Warszawie.

 Jeśli nie wiesz jak sobie poradzić ze swoimi problemami zadzwoń pod numer infolinii, możesz porozmawiać o każdej sprawie która Cię trapi. Pod numerem tel. 116 111 uzyskasz pomoc i wszelkie informacje. Może Twój kolega lub koleżanka potrzebują pomocy, podaj im ten numer telefonu. Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.116111.pl

Dzięki porozumieniu, konsultanci telefonu zaufania 116 111, będą mogli liczyć na pomoc Policji w sytuacjach, gdy zagrożone będzie życie i zdrowie dziecka oraz wymagana natychmiastowa interwencja.

Bezpłatny numer telefonu: 116-111, to telefon pod który, dzieci i młodzież  mogą zadzwonić w trudnych dla siebie sytuacjach i  zawsze otrzymają pomoc. PAMIÊTAJ!JEST KTOŚ KTO UWAŻNIE I ŻYCZLIWIE CIÊ WYSŁUCHA!