Śmigiel - wypadki kolejowe - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Śmigiel - wypadki kolejowe

pocig_2Wtorek i środa upłynęły pod znakiem wypadków śmigielskiej kolejki wąskotorowej z samochodami osobowymi. Zniszczeniu uległy dwa pojazdy osobowe. Pasażera musieli uwalniać strażacy. Na szczęście były to tylko pokazy obrazujące co może się wydarzyć, gdy kierowca popełni błąd przejeżdżając przez przejazd kolejowy.

 

Akcja edukacyjno-prewencyjna odbyła się w ramach VI edycji ogólnopolskiego programu Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i żyj prowadzonego przez PKP-PLK SA. przy współpracy m.in. z Komendą Główną Policji. Na terenie gminy Śmigiel organizatorem tego przedsięwzięcia był śmigielski portal internetowy: www.smigiel.vcity.pl

Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego spotkali się wcześniej w swoich szkołach i przedszkolach z przedstawicielami PLK i Policji żeby przypomnieć sobie (a kto jeszcze nie wiedział, żeby nauczyć się) jak bezpiecznie poruszać się na drodze oraz jak bezpiecznie korzystać z przejazdów i przejść kolejowych. Spotkania były skierowane dla uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz Zerówki.

Po części teoretycznej w szkołach odbył się pokaz ratownictwa drogowego z udziałem PSP w Kościanie oraz OSP w Śmiglu. Pokazy odbyły na przejazdach kolejowych w Śmiglu i Starym Bojanowie. Miejsce zdarzenia zabezpieczali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Policji. Zebrani na miejscu symulowanego wypadku mogli zobaczyć przebieg akcji ratunkowej prowadzonej przez strażaków i uwalnianie pasażera uwięzionego z zniszczonym pojeździe.

 

pocig1
pocig_

 

 

pocig5

 

 

pocig3