Goście w bezpieczne wakacje - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Goście w bezpieczne wakacje

kolonia_1W dniu dzisiejszym,w samo południe, odwiedziła naszą Komendę grupa 42 dzieci z półkolonii organizowanej przez Radę Osiedla Jagiellońskiego. Nasi goście byli przedstawicielami różnych pokoleń mieszkańców Kościana w wieku 4-16 lat. Jak zawsze, w trakcie takich odwiedzin, nie obyło się bez zabawnych sytuacji i trudnych pytań.

 

Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały radiowóz policyjny. Jak zawsze każdy chciał usiąść chociaż na chwile w przedziale dla osób zatrzymanych (oby ostatni raz siedziały w tej części radiowozu). Następnie przewodnik psa przeprowadził pokaz tresury psa. Po tej części cała grupa weszła do budynku Komendy i wszyscy wspólnie zwiedzali wnętrze. Dzieci zadawały liczne pytania, zwłaszcza podczas zwiedzania „niebieskiego pokoju”, dokładnie sprawdzały sprzęt policyjny (czy przez lustro „weneckie” na pewno nic nie widać). Ostatnim punktem zwiedzania była prezentacja z pogadanką na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, oraz prawidłowego zachowania się na drodze. Na koniec dzieci otrzymały materiał prewencyjne „ABC BEZPIECZEÑSTWA NA WAKACJACH”Dziękujemy opiekunom na czele z Panią Czesławą Kuśnierek za opiekę nad dziećmi. 

Zachęcamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży do odwiedzin w naszej Komendzie po wcześniejszym ustaleniu terminu z policjantami Zespołu ds. Nieletnich i Patologii pod nr tel. 065 5116238.

 

kolonia_2