O bezpieczeństwie z najmłodszymi - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

O bezpieczeństwie z najmłodszymi

Wczoraj policjantka zajmująca się profilaktyką spotkała się z przedszkolakami z Racotu i Lubosza, gdzie oprócz pogadanki na temat bezpieczeństwa każde dziecko otrzymało kamizelkę odblaskową. Jest to wspólna akcja Gminy Kościan, Stowarzyszenia na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym „STOP ŚMIERCI” oraz Policji.

Od rana delegacja w składzie zastępcy wójta Gminy Kościan, przedstawiciela Stowarzyszenia STOP ŚMIERCI oraz kościańskiej Policji odwiedziła najmłodsze dzieci uczęszczające do przedszkola i szkoły podstawowej w Racocie i Luboszu.

Policjantka przybliżyła maluchom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz właściwego zachowania podczas podrózy samochodem. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Chętnie opowiadały też o sytuacjach, w których ich rodzice spotykali na swojej drodze policjantów, gdy np. przekroczyli prędkość albo popełnili inne wykroczenie.

Na zakończenie spotkania, każde dziecko otrzymało kamizelkę odblaskową, która bez wątpienia przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Jest to szczególnie istotne teraz, gdy dni sa coraz krótsze.  Zaplanowano już kolejne spotkania w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Kościan.