Bezpieczny senior w Kokorzynie - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Bezpieczny senior w Kokorzynie

W ubiegłym tygodniu policjantka z naszej jednostki spotkała się z seniorami z klubu w Kokorzynie. Tego typu spotkania realizowane są w ramach programu „Bezpieczne życie seniorów”. Chcemy w ten sposób uczulić mieszkańców naszego powiatu na czyhające na nich zagrożenia, przed którymi w znacznym stopniu mogą obronić się sami zachowując czujność.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów z naszego powiatu policjanci kościańskiej komendy przeprowadzają szereg działań w ramach programu „Bezpieczne życie seniorów”. Do jednych z działań należą spotkania z klubami seniorów oraz indywidualnymi osobami, które mieszkają samotnie.

We wtorek (05.09) odbyło się spotkanie z seniorami z Kokorzyna. Uczestnicy spotkania obejrzeli film profilaktyczny, w którym zwrócono szczególną uwagę na oszustwa metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na urzędnika” bądź „funkcjonariusza CBŚ”. Ponadto przekazano kilka porad jak uniknąć niebezpiecznych zdarzeń i nie paść ofiarą oszustów, którzy wykorzystują ufność i seniorów. Wspominano również, żeby nie wpuszczać obcych osób do wnętrze mieszkania, zwłaszcza gdy osoba jest sama w domu.  

Warto podkreślić, że to już kolejne tego typu spotkanie. Z seniorami w Kokorzynie policjanci spotykają się regularnie i na każdym spotkaniu poruszane są kwestie bezpieczeństwa.

 

I.Cz.