W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Dla policjantów zajmujących się prewencją kryminalną rozpoczął się pracowity czas. Na przełomie września i października odwiedzą dzieci rozpoczynające swoją przygodę ze szkołą. Przeprowadzą również liczne spotkania z przedszkolakami ucząc podstawowych zasad bezpieczeństwa

Przypominamy, że w całym kraju trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego sprawdzają jak dzieci docierają do przedszkoli i szkół. Policjanci zwracają uwagę jak dzieci są przewożone w pojazdach, czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

W szkołach podstawowych i przedszkolach przypominają, jak należy się zachować na drodze, gdzie przechodzić przez jezdnię i bezpiecznie poruszać się po drodze. Policjantom podczas wizyt w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych towarzyszy maskotka wielkopolskiej policji sierż. Pyrek. Funkcjonariusze sprawdzają również rejony szkól, do których uczęszcza starsza młodzież pod kątem właściwego zachowania się na drodze.

Pamiętajmy, że spotkanie z policjantem nie przyniesie żadnego efektu, jeśli rodzice nie będą świecić przykładem na drodze dla swoich pociech. Zapinajmy pasy bezpieczeństwa, korzystajmy z przejść dla pieszych chcąc przejść na drugą stronę ulicy.