„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” – w Krzywniu - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” – w Krzywniu

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, uczestniczyliśmy w otwarciu sezonu letniego nad jeziorem w Krzywiniu. Przedsięwzięcie zorganizowano wspólnie z władzami gminy Krzywiń oraz WOPR-em.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r.

Partnerami projektu są: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zarząd Główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Wędkarski, Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

W ubiegłym tygodniu policjantka zajmująca się profilaktyką wzięła udział w działaniach na plaży w Krzywiniu.  Spotkanie zorganizowano z okazji rozpoczęcia sezonu letniego. Zebranym na plaży dzieciom i młodzieży przekazano garść informacji dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Chętni mieli możliwość sprawdzenia swoim umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zobaczenia z bliska sprzętu wykorzystywanego przez grupę WOPR. Przedsięwzięcie zorganizowano dzięki współpracy z władzami Krzywinia oraz WOPR.

Życzymy bezpiecznego wypoczynku.

 

KGP/RN