„Kręci nas bezpieczeństwo” z seniorami w Krzywiniu - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

„Kręci nas bezpieczeństwo” z seniorami w Krzywiniu

W niedzielne popołudnie (18.06) na plaży miejskiej w Krzywiniu policjantka z kościańskiej komendy spotkała się z seniorami z gminy Krzywiń. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy władz gminy Krzywiń oraz Stowarzyszenia „Klub Dom”. W przedsięwzięciu udział wzięło 250 seniorów, którzy tłumnie wypełnili plażę w Krzywiniu.

Policjantka z naszej komendy przekazała kilka cennych wskazówek dotyczących bezpieczenych zachowań w różnych sytuacjach życiowych, jak reagować na niebezpieczeństwa, na co zwracać uwagę podczas podpisywania różnego rodzaju umów.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał upominki z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa:  „ Poradniki dla seniora”. Druk poradników został sfinansowany z budżetu organizatorów.

Oprócz policyjnych porad, wszyscy zebrani mieli możliwość wysłuchania informacji przekazywanych przez ratowników WOPR-u, a chętni mogli również skorzystać z możliwości przepłynięcia  łodzią motorową prowadzoną przez ratownika. Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów dla seniorów był pokaz samoobrony zaprezentowany przez zawodników z kościańskiego klubu.