Finał powiatowy konkursu "Bezpieczny Przedszkolak" - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Finał powiatowy konkursu "Bezpieczny Przedszkolak"

W środę, 17 maja 2017r., w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się finał IV edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”.

Organizatorem Konkursu był Starosta Kościański oraz Dyrektor Przedszkola z Zespołu Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach. W Konkursie wzięło udział 6 drużyn z przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsca na szczeblu gminnym, tj. Przedszkole Samorządowe w Czempiniu, Przedszkole Samorządowe w Jerce, Przedszkole w Starych Bojanowie, Przedszkole w Starym Luboszu, Oddział Przedszkolny zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma, Przedszkole w Starych Oborzyskach. W skład jury weszli przedstawiciele lokalnych samorządów, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w powiecie oraz sponsorzy.

Celem konkursu było pobudzanie aktywności dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy, kształtowanie umiejętności świadomego wykorzystania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, rozwijanie umiejętności autoprezentacji grupy, integracja dzieci i nauczycieli z przedszkoli powiatu kościańskiego. Przedszkolaki zaprezentowały swoje drużyny, wykazały się wiedzą o bezpieczeństwie oraz sprawnością fizyczną. Najlepsze okazało się Przedszkole w Starych Oborzyskach, które otrzymało Puchar ufundowany przez Komendanta Powiatowego PSP.

Dodatkową atrakcją była obecność maskotki wielkopolskiej Policji – sierżanta Pyrka, z którym dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie.