„Dopalacze niszczą życie”- zajęcia w kinie - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

„Dopalacze niszczą życie”- zajęcia w kinie

W ubiegłym tygodniu ponad 190 uczniów z kościańskich gimnazjów z opiekunami oraz profilaktykiem z kościańskiej komendy wzięli udział w lekcji profilaktycznej w jednym z poznańskich kin.

Działania w ramach projektu „Dopalacze niszczą życie” skierowane są do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Mają na celu obalenie mitów dotyczących przyjmowania środków psychoaktywnych w sposób kontrolowany. Dzięki tego typu zajęciom staramy się pokazać, że każde, nawet jednorazowe przyjęcie dopalaczy, czy innych substancji prowadzi do uzależnienia oraz do nieodwracalnych zmian w organizmie.

Wyjazd został zorganizowany przez Urząd Miasta w Kościanie. Dzięki temu młodzież z kościańskich szkół mogła skorzystać z oferty przygotowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu we współpracy z Multikinem. W ramach zajęć został zaprezentowany film Ostrowskiej Grupy PaT „Uzależnieni od Teatru” ukazujący ludzkie tragedie po zetknięciu z dopalaczami. Profilaktyk z naszej jednostki przeprowadził prelekcję, a następnie zgodnie z programem wyświetlono film pt. „Kot Bob i ja”.

Mamy nadzieje, że tego typu inicjatywy pomogą zrozumieć jakie zło niosą ze sobą dopalacze i inne środki psychoaktywne. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom kościańskiego samorządu za współpracę, a przede wszystkim organizację tego wyjazdu.