Spotkanie na Uniwersytecie - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Spotkanie na Uniwersytecie

Wczoraj (03.04.) policjantka zajmująca się profilaktyką wzięła udział w spotkaniu na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kościanie. Tłumnie zebranym na sali osobom przekazała garść informacji dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz omówiła działanie nowych narzędzi umożliwiających łatwy kontakt z lokalną jednostką Policji.

W trakcie prelekcji omówiono funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako nowego narzędzia do zgłaszania uwag na temat bezpieczeństwa w swoim rejonie zamieszkania.

Ponadto przekazano informacje na temat aplikacji na urządzenia mobilne „Moja Komenda”, która umożliwia w łatwy i przystępny sposób znaleźć informacje o najbliższej jednostce policji oraz dane teleadresowe do swojego dzielnicowego. W aplikacji znalazły się również numery telefonów komórkowych do dzielnicowych oraz ich adresy mailowe. Wszystkie te udogodnienia mają na celu łatwiejszy kontakt z dzielnicowym.

W spotkaniu udział wzięło około 90 osób uczęszczających na Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kościanie. Wszyscy otrzymali ulotki dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz informatory dotyczące zasad poruszania się po ścieżkach rowerowych w Kościanie.