O bezpieczeństwie w ferie - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

O bezpieczeństwie w ferie

Po raz kolejny dzięki współpracy kościańskiej Policji z Państwowa Strażą Pożarną w Kościanie uczestnicy obozu sportowego w Nowym Dębcu mogli wysłuchać porad i uczestniczyć w zajęciach praktycznych - ratownictwie na lodzie.

W ramach działań „FERIE 2017” policja i straż pożarna podjęły wspólne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających na terenie naszego powiatu. Wczoraj ponad 30 uczestników obozu sportowego w Nowym Dębcu wysłuchało porad jak unikać zagrożeń podczas zimowych zabaw i spędzania wolnego czasu. Zwrócono także uwagę na zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie młodzież mogła zobaczyć sprzęt ratowniczy i wziąć udział w zajęciach praktycznych - pokazie ratownictwa wodnego na lodzie.

Spotkanie odbyło się na głównej plaży w Nowym Dębcu. Młodzież mogła zobaczyć co dzieje się z człowiekiem, pod którym załamie się lód. Strażacy pokazali zasady dotyczące podstawowych zasad ratownictwa. Zaprezentowano również co można zrobić i jak działać w podobnych sytuacjach, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu.

Z pewnością możemy podkreślić, iż wiedza zdobyta poprzez praktykę pozostanie dłużej w pamięci, niż zwykła pogadanka.

Uczestnicy otrzymali upominki w postaci zakładek do książek z numerami alarmowymi telefonów.

Obozowiczom dziękujemy za ciepłe przyjęcie i życzymy bezpiecznego wypoczynku.

Ładowanie odtwarzacza...