Bezpieczeństwo naszym wspólnym celem - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Bezpieczeństwo naszym wspólnym celem

Data publikacji 25.01.2017

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kontynuujemy nasze działania skierowane do mieszkańców powiatu. W czwartkowe przedpołudnie osoby robiące zakupy na kościańskim targu mogły zauważyć dodatkowy patrol prewencji, który czuwał nad bezpieczeństwem a ponadto informował o czyhających zagrożeniach w życiu codziennym.

W czwartkowe przedpołudnie policjanci zajmujący się profilaktyką patrolowali teren kościańskiego targu. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa osobom robiącym zakupy, funkcjonariusze upominali osoby nieprawidłowo przechodzące przez jezdnię lub jadące rowerem po chodniku. Krótkie dni, szybko zapadający zmrok nie sprzyjają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, którzy często ubrani w ciemne kurtki przemierzają drogi i chodniki naszego powiatu. Nasze bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od nas samych i musimy starać się dbać o nie jak najlepiej. Czasami wystarczy wzbogacić naszą garderobę o elementy odblaskowe, które w jesiennej szarudze mogą uratować nasze zdrowie a czasami i życie.

Każdy, kto wysłuchał naszych rad, otrzymał taśmę odblaskową oraz ulotkę „Bezpieczeństwo naszym wspólnym celem”  w której zawarto garść porad prewencyjnych.