Z seniorami o bezpieczeństwie - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Z seniorami o bezpieczeństwie

W poniedziałek (05.12.) policjanci z naszej jednostki spotkali się seniorami z klubu „Przebiśnieg”. W trakcie prelekcji przypomniano zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz omówiono nowe narzędzia, ułatwiające kontakt z Policją.

Koledzy z Wydziału Ruchu Drogowego podczas spotkania przypomnieli podstawowe przepisy regulujące zasady poruszania się pieszych i rowerzystów. Przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez osobę pieszą po zmroku, która porusza się poza terenem zabudowanym.

Policjantka zajmująca się profilaktyką omówiła zebranym na sali klubowej w Kościańskim Ośrodku Kultury nowe narzędzia ułatwiające kontakt z Policją, służące do zgłaszania różnego rodzaju zagrożeń – Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypomniano, że pilne interwencje należy zgłaszać, dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

Dodatkowym narzędziem ułatwiającym kontakt z dzielnicowym jest aplikacja na urządzenia mobilne – Moja Komenda. Aplikacja ta umożliwi szybkie i łatwe znalezienie podstawowych informacji o najbliższej jednostce Policji oraz o dzielnicowym, który opiekuje się naszą dzielnicą. W spotkaniu z policjantami udział wzięło 60 seniorów. Wszyscy zebrani na sali otrzymali odblaskowe upominki. Mamy nadzieję, że na kościańskich drogach i chodnikach spotkamy więcej bezpiecznych seniorów.