Zanotowaliśmy - październik 2016 r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Strona znajduje się w archiwum.

Zanotowaliśmy - październik 2016 r.

Data publikacji 03.10.2016

p1

 

31 października 2016r. - poniedziałek ok. godz. 10.30 w Śmiglu na ul. Krętej jak wynika ze wstępnych ustaleń 45-letnia mieszkanka pow. kościańskiego w trakcie uruchamiania  samochodu m-ki Opel Corsa gwałtownie ruszyła do przodu w wyniku czego przodem swojego pojazdu przydusiła 44 letnią mieszkankę pow. kościańskiego do  innego zaparkowanego pojazdu.  Kierująca była trzeźwa. Poszkodowaną z urazem nogi  przewieziono do szpitala w Kościanie. Teraz ustalamy okoliczności i przyczyny tego zdarzenia drogowego.

Ok. godz. 12.20 w Lubiniu w rejonie skrzyżowania ul. Powstańców z ul. Stefaniaka, jak wnika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem m-ki Audi A-4, 58-letni mieszkaniec pow. kościańskiego  niewłaściwie obserwował ruch na drodze w wyniku czego jadąc za samochodem m-ki Peugeot kierowanym przez 46-letniego mieszkańca pow. kościańskiego, który zatrzymał się przed skrętem w lewo przepuszczając jadącego od strony Krzywinia samochód m-ki BMW kierowany przez 27-letniego mieszkańca pow. kościańskiego, chcąc uniknąć zderzenia z peugeotem zjechał na lewy pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku samochodem m-ki BMW. W wyniku tego zdarzenia drogowego kierowcę samochodu m-ki BMW i AUDI oraz jego pasażerkę przewieziono do szpitala. Ze wstępnych ustaleń kierowcy bez poważnych obrażeń ciała, a u pasażerki stwierdzono uraz prawej ręki. Kierujący byli trzeźwi. Kierowcy audi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy. Teraz ustalamy okoliczności i przyczyny tego zdarzenia drogowego.  

30 października 2016r. - niedziela ok. godz. 16.28 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w dniach od 29 do 30 października br. w Kościanie na ul. Marcinkowskiego nieznany sprawca skradł zaparkowany przed posesją samochód osobowym m-ki Suzuki Grand Vitara. Zgłaszający wartość utraconego samochodu oszacował na kwotę  ok. 20 000 zł. Teraz ustalamy sprawcę tego przestępstwa.

29 października 2016r. - sobota ok. godz. 8.25 w Kościanie na ul. Północnej jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem m-ki Dacia Duster, 60 letni mieszkaniec pow. kościańskiego potrącił na przejściu dla pieszych 43-letnią mieszkankę pow. kościańskiego. Potrąconą kobietę z urazem dłoni i głowy przewieziono do szpitala w Kościanie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Teraz ustalamy okoliczności i przyczyny tego zdarzenia drogowego.

Ok. godz. 13.10 w Kościanie na ul. Z. Sierakowskiego kierujący samochodem m-ki Ford Focus 27-letni mieszkaniec Leszna  nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył samochodu m-ki BMW  kierowany przez 54-letniego mieszkańca  pow. wrocławskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawce kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz. 18.55 w Krzywiniu na ul. Polnej policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Opel Astra , 30-letniego mieszkańca pow. kościańskiego będącego w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie kontrolowanego.

Ok. godz. 20.55 w Poninie w rejonie skrzyżowania drogi prowadzącej do Widziszewa z drogą K-5 kierujący samochodem m-ki Citroen Jumper, 37-letni mieszkaniec pow. kościańskiego będąc w stanie nietrzeźwości, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

27 października 2016r. - czwartek ok. godz.   8.30 na drodze pomiędzy miejscowościami Rogaczewo Małe - Turew kierujący ciągnikiem siodłowym m-ki Volvo wraz z naczepą, 31-letni mieszkaniec pow. zielonogórskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego zjechał do rowu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący był trzeźwy. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz. 12.50 na drodze K-5 w Poninie kierujący samochodem m-ki VW Polo, 21-letni mieszkaniec  pow. kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego doprowadził do kolizji drogowej z samochodem m-ki renault Megane kierowany przez 48-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz. 13.50  na drodze K-5 w Poninie kierujący samochodem m-ki Mercedes Sprinter, 22-letni mieszkaniec Leszna nie zachował bezpiecznej odległości w wyniku czego doprowadził do kolizji drogowej z samochodem m-ki Mazda  kierowanym przez 38-letnią mieszkankę  pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz.19.05 w Śmiglu policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Toyota, 55-letniego mieszkańca pow. kościańskiego, będącego w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,70 promila alkoholu w organizmie kontrolowanego. 

26 października 2016r. - środa ok. godz. 8.50 na drodze K-5 w Czaczu kierujący samochodem m-ki Ford Transit, 49-letni mieszkaniec pow. leszczyńskiego zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia z samochodem m-ki Skoda Felicja kierowany przez  34-letnia mieszkankę pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. sprawce kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz. 17.30 w Czempiniu na ul. Stęszewskiej w rejonie przejazdu kolejowego kierujący samochodem m-ki Seat Ibiza, 36-letni mieszkaniec pow. śremskiego najechał na tył stojącego przed przejazdem kolejowym samochodu m-ki Fiat Doblo kierowany przez 22-letniego mieszkańca pow. śremskiego, który przemieścił się do przodu i uderzył w poprzedzający go samochód m-ki VW Polo kierowany przez 31-letniego mieszkańca pow. kościańskiego, który w wyniku uderzenia przemieścił się na druga stronę torowiska uszkadzając rogatkę. Kierujący był trzeźwy. Sprawcy kolizji drogowej zatrzymano prawo jazdy.

Ok. godz.20.20 przed miejscowością Gryżyna kierujący samochodem m-ki VW Krafter, 33-letni mieszkaniec pow. leszczyńskiego na skrzyżowaniu  dróg Gryżyna-Nielęgowo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi m-ki Opel Corsa kierowany przez 29-letniego mieszkańca pow. wolsztyńskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawce kolizji ukarano MKK.

25 października 2016r. - wtorek  ok 9.05 w Kościanie na ul. Wielichowskiej patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej 36-letniego mieszkańca pow. kościańskiego, który kierował samochodem m-ki VW Golf pomimo cofnięcia uprawnienia do kierowania pojazdem w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez Starostę Kościana. Teraz  za przestępstwo to grozi mu do 2 lat więzienia.

Ok. godz. 18.58 w Wydorowie kierujący samochodem m-ki Peugeot 308, 58-letrni mieszkaniec pow. kościańskiego podczas manewru wyprzedzania doprowadził do kolizji drogowej  z prawidłowo jadącym ciągnikiem siodłowym m-ki Man wraz z naczepą, kierowanym przez 35-letniego mieszkańca pow. poznańskiego. Kierujący trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

24 października 2016r. - poniedziałek ok. godz. 6.10 w Kopaszewie kierujący samochodem m-ki Ford Mondeo 37-letni mieszkaniec pow. gostyńskiego na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze drogi w wyniku czego pojazd dachował. Kierujący był trzeźwy. Został ukarany MKK.

Ok. godz.16.20 w Kościanie na drodze K-5 kierujący samochodem ciężarowym m-ki Mercedes, 30-letni obywatel Ukrainy nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył samochodu m-ki Honda Civic, kierowany przez 63-letniego mieszkańca pow. poznańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

21 października 2016r.- piątek ok. godz. 12.07 w Poninie na drodze K-5 kierujący samochodem m-ki Renault Clio 32-letni mieszkaniec pow. kościańskiego  nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i dachował w przydrożnym rowie. Kierujący był trzeźwy. Został ukarany MKK. 

20 października 2016r. - czwartek ok. godz. 9.30 w Kościanie na ul. Poznańskiej policjanci z WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Peugeot 306, 45-letniego mieszkańca Ukrainy, będącego w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało  1,20 promila alkoholu w organizmie kontrolowanego.

Ok. godz. 16.50 w Czaczu na ul. Wielichowskiej policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym m-ki Peugeot 309, 42-letniego mieszkańca pow. kościańskiego, będącego w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie kontrolowanego.

19 października 2016r. - środa ok. godz. 5.30 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w Czempiniu z terenu prywatnej posesji nn sprawca skradł samochód m-ki Mercedes Sprinter kol. białego ( 2000 rok produkcji). Zgłaszający wartość skradzionego pojazdu oszacował na kwotę ok. 10 000 zł. Teraz szukamy sprawcę kradzieży.

Ok. godz. 6.05 w Czempiniu na ul. Śremskiej  kierujący samochodem m-ki Ford Mondeo 30-letni mieszkaniec pow. kościańskiego z nieustalonej przyczyny zjechał na prawą stronę i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący był trzeźwy. Teraz ustalamy okoliczności i przyczyny tego zdarzenia drogowego.

Ok. godz. 14.50 w Pianowie kierujący samochodem m-ki Peugeot Partner podczas nieprawidłowego manewru skrętu doprowadził do kolizji drogowej z pojazdem m-ki Toyota Auris kierowanym przez 42-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz. 19.50 w Jasieniu kierująca samochodem m-ki Fiat Punto, 23-letnia mieszkanka pow. kościańskiego  podczas manewru skrętu do posesji  nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji drogowej  z samochodem m-ki VW Golf kierowanym przez 26-letniego mieszkańca pow. poznańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji drogowej została ukarana MKK.

17 października 2016r. -  poniedziałek ok. godz. 8.32 w Czempiniu na ul.  Kościańskie Przedmieście kierujący samochodem m-ki VW Passat nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji drogowej z kierującym rowerem 12-letnim chłopcem mieszkańcem pow. kościańskiego. Kierowca vw passata trzeźwy. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

16 października 2016r. – niedziela, ok. godz. 8:40  w Jarogniewicach patrol zatrzymał do kontroli drogowej 45-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego kierującego BMW. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,56 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

15 października 2016r. – sobota, ok. godz. 20:25  otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w jednej z podkościańskich miejscowości. Ratownicy medyczni udzielili pomocy dwóm mieszkańcom domu jednorodzinnego. 

14 października 2016r. – piątek, ok. godz. 15:35 w Jerce patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego rowerem 52-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

 

13 października 2016r. - czwartek ok. godz. 13.25 w Bieżyniu patroli policjanci z WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Hyundai, 40-letniego mieszkańca pow. kościańskiego będącego w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,56 promila alkoholu w organizmie kontrolowanego.   

12 października 2016r. - środa ok. godz. 8.45 w Kościanie na ul. Północnej kierujący samochodem m-ki Mazda 5, 61-letni mieszkaniec pow. kościańskiego w wyniku wykonania nieprawidłowego manewru skrętu doprowadził do kolizji drogowej z samochodem m-ki VW Polo kierowanym przez 28-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz. 12.00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że  w Śmiglu w dniu 12-10.br. w godz. od 9.00 do 10.20 nieznany sprawca na terenie targowiska z torebki damskiej skradł portfel wraz z jego zawartością tj.dokumentów tożsamości oraz pieniędzy w kwocie 140, zł. Teraz ustalamy sprawcę kradzieży.

Ok. godz. 12.10 w Kościanie na ul . Poznańskiej kierujący samochodem m-ki Honda Civic , 40-letni mieszkaniec pow. kościańskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji drogowej z samochodem m-ki Ford Mondeo kierowany przez 30-letniego mieszkańca pow. poznańskiego. Kierujący byli trzeźwi. sprawce kolizji drogowej ukarano MKK.

09 października 2016r. niedziela - ok. godz. 2.30 w Śmiglu na ul. Wodnej patrol policji z PP w Śmiglu zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki BMW 26-letniego mieszkańca pow. kościańskiego będącego w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,90 promila alkoholu w organizmie kontrolowanego.

08 października 2016r.- sobota ok. godz. 1.00 w Krzywiniu na ul. Działkowej patrol policji z PP w Krzywiniu zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Opel Astra, 30-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało  ponad 2 promila alkoholu w organizmie kontrolowanego.

06 października 2016r. - czwartek ok. godz. 10.45 na drodze pomiędzy miejscowościami Zbęchy - Łuszkowo kierujący ciągnikiem siodłowym m-ki IVECO wraz z naczepa 43-letni mieszkaniec pow. grodziskiego nie dostosował prędkości do panujących w wyniku czego wjechał  do przydrożnego rowu. Kierujący był trzeźwy. Został ukarany MKK.

OK. godz. 16.10 w Nacławiu kierujący samochodem m -ki Seat Toledo, 35-letni mieszkaniec pow. kościańskiego skręcając do posesji doprowadził do kolizji drogowej z pojazdami renault espace  i  vw golfem kierowanymi przez mieszkanki pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

05 października 2016r. - środa ok. godz. 16.30 w Przysiece Polskiej na ul. Przemysłowej kierujący samochodem m-ki Renault Laguna, 44-letni mieszkaniec pow. kościańskiego  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji drogowej z samochodem m-ki Toyota Aygo kierowanym przez 38-letnią mieszkankę Leszna. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz. 17.45 w Kościanie na ul. Poznańskiej kierujący samochodem m-ki VW LT4, 44-letni mieszkaniec pow. kościańskiego, podczas wykonywania manewru skręt doprowadzi do kolizji drogowej z samochodem m-ki Opel Meriva kierowanym przez 52-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.  

04 października 2016r. - wtorek ok. godz.11.10 w Kościanie na ul. Śmigielskiej kierujący samochodem m-ki Opel Cors, 85-letni mieszkaniec pow. kościańskiego w trakcie nieprawidłowego manewru skrętu doprowadził do kolizji drogowej z samochodem m-ki Nissan Micra  kierowanym przez 67-letnią mieszkankę pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz.15.40 w Słoninie kierujący samochodem m-ki Renault Master, 23-letni mieszkaniec Konina wykonując nieprawidłowy manewr zmiany pasa ruchu  doprowadził do kolizji drogowej z pojazdem m-ki Renault Megane kierowanym przez 24-letniego mieszkańca pow. śremskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz. 19.00  w Kościanie na ul. Północnej, jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem m-ki Citroen Berlingo 37-letni mieszkaniec pow. kościańskiego potrącił  88-letniego mieszkańca pow. kościańskiego, który nagle wszedł na jezdnię. W wyniku zdarzenia pieszego przewieziono do szpitala, gdzie wstępnie stwierdzono u niego obrażenia ciała w postaci złamania lewej nogi oraz urazu głowy. Kierujący był trzeźwy. Teraz wyjaśniamy dokładne przyczyny  tego zdarzenia drogowego. 

02 października 2016r. - niedziela ok. godz. 5.50 na drodze W-432 pomiędzy miejscowościami Łuszkowe-Dalewo, jak wynik ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem m-ki Renault Trafic, 37-letni mieszkaniec Ukrainy jadąc w kierunku Dalewa na łuku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał do rowu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo, po czym zatrzymał się na  prawym poboczu. W pojeździe jechało 8 pasażerów obywateli Ukrainy. Obrażeń ciała doznali: kierowca w postaci ogólnych potłuczeń oraz dwaj pasażerowie tj. 32-latek w postaci  złamania żeber oraz 40-latek w postaci urazu kręgosłupa w odcinku szyjnym i piersiowym. Poszkodowanych przewieziono do szpitala w Kościanie i w Śremie. Kierujący był trzeźwy. Teraz  wyjaśniamy przyczyny tego zdarzenia drogowego.

Ok. godz.19.20 w Czaczu na ul. Wielichowskiej kierująca samochodem m-ki Opel Zafira, 40-letnia mieszkanka pow. kościańskiego podczas omijania zaparkowanego pojazdu doprowadziła do kolizji drogowej z motocyklem m-ki YAMAHA kierowanym przez 53-letniego mieszkańca pow. wolsztyńskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawczynię kolizji drogowej ukarano MKK.

01 października 2016 r. - sobota ok. godz. 10.05 na drodze K-5 w Kościanie kierujący samochodem m-ki Volvo, 28-letni mieszkaniec pow. kościańskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia z samochodem m-ki VW Passat kierowanym przez 30-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz.12.10 w  Zbęchach kierujący samochodem m-ki VW T4, 29-letni mieszkaniec pow. kościańskiego w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru omijania doprowadził do zderzenia z zaparkowanym pojazdem m-ki Fiat Ducato. Kierujący był trzeźwy. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz. 13.05 w Kościanie na al. Koszewskiego kierujący samochodem m-ki Renault Clio, 79-letni mieszkaniec  pow. kościańskiego  nie zachował bezpieczne odległości i uderzył w tył samochodu m-ki VW Passat kierowanym przez  58-letnią mieszkankę gm. Wielichowo.   Kierujący trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.