Zanotowaliśmy - lipiec 2019r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - lipiec 2019r.

31.07.2019r.- środa, około 15.55 w Nowych Oborzyskach patrol Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli drogowej pojazd m-ki Daewoo Tico. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,74 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 16.05 w Racocie, ul. Kościańska 28-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego, kierująca pojazdem m-ki Daewoo Matiz nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego pojazd dachował. Kierująca była trzeźwa., ukarana mandatem karnym.

ok. 16.35 w Kościanie, ul. Gostyńska kierujący pojazdem m-ki VW Polo, 44-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył Citroena Berlingo, który prowadził 51-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

30.07.2019r.- wtorek, około godz. 16.55 w miejscowości Kiełczewo, droga K-5 kierujący pojazdem m-ki VW Passat, 56-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył samochodu Citroen Berlingo, który prowadził 20-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

29.07.2019r.- poniedziałek, około godz. 17.35 na drodze K-5 w miejscowości Koszanowo kierująca pojazdem m-ki VW Passat, 55- letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Peugotowi 207, który prowadził 25-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.  

28.07.2019r.- piątek, około godz. 14.25 w Kurzej Górze, ul. Gostyńska doszło do zdarzenia drogowego. 28-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego kierując motorem m-ki ZIPP nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył Opla Astry, który prowadził mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Motocyklista został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 14.20 w Czaczu, na drodze K-5 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki CW Caravelle. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 27-letniego mieszkańca powiatu Bielsko Biała wykazało 2,02 promila. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

25.07.2019r.- czwartek, około 14.00 na drodze K-5 w miejscowości Wydorowo kierujący pojazdem m-ki Opel Meriva, 60- letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i wjechał w ogrodzenie posesji. Kierujący był trzeźwy. Został przewieziony do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 15.25 w Śmiglu, ul. T. Kościuszki kierująca pojazdem m-ki Volvo, 44-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego podczas manewru cofania doprowadziła do kolizji z prawidłowo jadącym pojazdem m-ki Suzuki, który prowadził 70-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

22 lipca 2019r. – poniedziałek, ok. godz. 17:50 na drodze między Gryżyną a Nowym Dębcem doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch motocyklistów. Wstępnie ustalono, że 35-letni mieszkaniec gm. Kościan, kierujący motocyklem Yamaha, na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zjechał do rowu.  W tym samym miejscu i czasie, drugi motocyklista, 37-letni mieszkaniec Kościana jadący Yamahą również stracił panowanie na prowadzonym pojazdem i zjechał do rowu. Mężczyźni zostali przetransportowani do szpitali w Kościanie i Lesznie. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia.

21 lipca 2019r. – niedziela, rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do pomieszczeń gospodarczych w Śmiglu. Nieznany sprawca z zamkniętego pomieszczenia ukradł różnego rodzaju elektronarzędzia na szkodę mieszkańca Śmigla. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę  około 17000zł. Prowadzimy działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

20  lipca 2019r. – sobota, ok. godz. 14:35 w Kościanie na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z Gostyńską, 34-letni mieszkaniec Kościana, kierujący Mercedesem, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do kolizji z Toyotą, którą kierowała 56-letnia mieszkanka gm. Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 18:30 na obwodnicy Kościana kierujący Oplem Corsa, 30-letni mieszkaniec gm. Kościan, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwka BMW, którym kierował 28-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 22:20 w Nacławiu patrol zatrzymał jadącego rowerem 23-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało prawie 2,8 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

18 lipca 2019r. – czwartek, ok. godz. 14:45 w Kościanie na Os. Konstytucji 3 Maja, kierujący Fordem, 36-letni mężczyzna, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się Oplowi, którym kierował mieszkaniec Kościana i doprowadził do kolizji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

17 lipca 2019r. – środa, ok. godz. 7:20 w Racocie patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Audi A6, 47-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 56km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące. Został również ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:30 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru. Rower skradziono sprzed klatki schodowej przed blokiem na Os. Konstytucji 3 Maja w Kościanie. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę około 1000zł.

16 lipca 2019r. – wtorek, ok. godz. 19:30 w Czempiniu na ul. Poznańskie Przedmieście patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 41-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Godzinę później w Kościanie na ul. Śmigielskiej zatrzymano kolejnego rowerzystę, który jechał rowerem pod wpływem alkoholu. W tym przypadku badanie trzeźwości u 33-letniego mieszkańca Kościana wykazało 0,7 promila alkoholu  w jego organizmie.

15 lipca 2019r. – poniedziałek, ok. godz. 8:30 na obwodnicy Kościana doszło do zdarzenia drogowego. Wstępnie ustalono, że kierujący Iveco z lawetą, 21-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył dostawczego Volkswagena, który zatrzymał się na poboczu drogi. Kierujący Iveco próbował jeszcze ominąć stojący samochód i wykonał gwałtowny manewr, w wyniku którego, przewożone na lawecie Audi spadło, przejechało na przeciwległy pas ruchu  i uderzyło w jadący z przeciwnego kierunku volkswagena Transportera, którym kierował 57-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. Do szpitala przewieziono na badania 38-letniego kierowcę, który znajdował się w stojącym na poboczu pojeździe. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia.

Ok. godz. 15:50 w Kościanie na ul. Kaźmierczaka, kierujący Daewoo, 34-letni mieszkaniec gm. Kościan w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z Volkswagenem, którym kierował 18-letni mieszkaniec Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

14 lipca 2019r. – niedziela, ok. godz. 1:45 w Śmiglu patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącą rowerem, 64-letnią mieszkankę Śmigla. Badanie trzeźwości wykazało 0,66 promila alkoholu w organizmie kobiety.

13 lipca 2019r. – sobota, ok. godz. 11:15 na drodze krajowej nr 5 w okolicy Głuchowa, kierujący BMW, 22-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Do szpitala przetransportowano pasażerkę z BMW. Kierujący samochodem był trzeźwy.

Ok. godz. 11:30 w Kościanie na Al. Kościuszki patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem 39-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało ponad 0,9 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 18:40 na drodze Łuszkowo – Jerka, kierujący VW Jetta, 28-letni mieszkaniec woj. lubuskiego stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi, gdzie pojazd dachował. Kierujący był trzeźwy.

W Kiełczewie na ul. Poznańskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 49-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

12 lipca 2019r. – piątek, ok. godz. 20:40 na drodze krajowej nr 5 w okolicy Ponina, kierujący BMW, 44-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego doprowadził do kolizji z Fiatem, którym kierował 63-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy byli trzeźwi.

10 lipca 2019r. – środa, ok. godz. 7:50 w Kościanie na Al. Kościuszki patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem 39-letniego mieszkańca Kościana. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

9 lipca 2019r. – wtorek, ok. godz. 3:40 w Kościanie na ul. Jesionowej patrol zatrzymał 49-letniego mieszkańca Kościana jadącego Renault. Badanie trzeźwości wykazało 0,36 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W Choryni patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem, 62-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 1,1 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Rowerzystę skontrolowano ok. godz. 8:25.

Ok. godz. 8:50 na obwodnicy Kościana, kierująca Mercedesem, 77-letnia mieszkanka Kościana, zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobietę przetransportowano do szpitala na badania.

W Starych Oborzyskach patrol zatrzymał do kontroli drogowej, 44-letniego mieszkańca Kościana kierującego dostawczym VW. Badanie trzeźwości wykazało 0,28 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

8 lipca 2019r. – poniedziałek, ok. godz. 14:50, kierująca Dacią, 50-letnia mieszkanka gm. Śmigiel zderzyła się z 49-letnim rowerzystą. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Mężczyzna jadący rowerem został przewieziony do szpitala z urazem nogi. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia.

7 lipca 2019r. – niedziela, ok. godz. 12:40 w Kościanie na ul. Długiej patrol zatrzymał do kontroli, jadącego rowerem, 54-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 16:25 w Nowej Wsi, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Mercedesem, 27-letniego mieszkańca woj. lubuskiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące. Został również ukarany mandatem karnym za przekroczenie prędkości.

Ok. godz. 18:00 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące wypadku w Śmiglu na ul. Ogrodowej. Na miejscu ustalono, że 29-letni mieszkaniec gm. Śmigiel spadł z dachu nieczynnego zakładu doznając urazu głowy. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Lesznie. Ustalamy w jakich okolicznościach doszło do upadku a także jak mężczyzna znalazł się na tym terenie. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w tym zdarzeniu.

6 lipca 2019r. – sobota, ok. godz. 3:20  między Czaczem a Poninem, kierujący Oplem, 33-letni mieszkaniec woj. małopolskiego zjechał z drogi na pobocze, gdzie pojazd dachował. Żadna z osób podróżujących pojazdem nie doznała obrażeń. Kierujący Oplem był trzeźwy.

Ok. godz. 7:45 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 30-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,44 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 9:00 w Witkówkach patrol zatrzymał do kontroli drogowej Mercedesa. Badanie trzeźwości 35-letniego mieszkańca gm. Kościana wykazało ponad 0,9 promila alkoholu w organizmie mężczyzny,

Ok. godz. 14:35 w Kościanie na ul. Surzyńskiego, kierujący VW Golfem, 19-letni9 mieszkaniec Kościana, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył BMW, którym kierował 21-letni mieszkaniec gm. Śmigiel. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

5 lipca 2019r. – piątek, ok. godz. 4:15, między Bonikowem a Sepnem, kierujący Ciągnikiem siodłowym MAN z naczepą, 33-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Forda Focusa, którym kierował mieszkaniec Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:30 na drodze krajowej nr 5 w Czaczu, kierujący VW Passatem, 38-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Skody Rapid, którą kierował 64-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego.

3 lipca 2019r. – środa, ok. godz. 10:20, kierujący Forem, 72-letni mieszkaniec Poznania, włączając się do ruchu na obwodnicy Kościana, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Skody, którą kierował 37-latek z Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Ok. godz. 14:50 w Kościanie na ul. Poznańskiej, kierujący Toyotą, 29-letni mieszkaniec gm. Czempiń w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji  z Fordem, którym kierowała 34-letnia mieszkanka Kościana. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

2 lipca 2019r. – wtorek, rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży Citroena z 2015r. Pojazd skradziono  z terenu posesji w Czaczu. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 40000zł.

Ok. godz. 13:50 na drodze krajowej nr 5 między Czaczem a Poninem, kierujący Scanią z naczepą, 22-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i w trakcie hamowania zjechał do rowu. Unieruchomiony zestaw blokował część jezdni. Kierujący nie odniósł obrażeń. Do czasu usunięcia zestawu, ruchu na tym odcinku odbywał się wahadłowo.

Ok. godz. 17:40 w Kościanie na ul. Szewskiej patrol zatrzymał do kontroli, jadącego Oplem Omega, 22-letniego mieszkańca Kościana. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.

W Łagowie zatrzymano do kontroli, kierującego Suzuki Samuraj, 62-letniego mieszkańca powiatu śremskiego. Badanie trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

1 lipca 2019r. – poniedziałek, ok. godz. 15:45 w Choryni, kierująca Renault Clio, 77-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego, z niewyjaśnionych przyczyn zjechała z drogi na pobocze, gdzie pojazd dachował. Kobieta została przetransportowana do szpitala na badania.

Ok. godz. 17:35 w Donatowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 44-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Badanie trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.