Zanotowaliśmy - marzec 2018r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - marzec 2018r.

14 marca 2018r. – środa, ok. godz.11:45 w Pianowie na ul. Kwiatowej, kierujący Mercedesem, 32-letni mieszkaniec Kościana, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z BMW, prowadzonym przez 34-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:20 w miejscowości Pelikan na ul. Wielichowskiej, kierujący Scanią z naczepą, 45-letni obywatel Ukrainy, doprowadził do kolizji z Citroenem Nemo, prowadzonym przez 23-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

13 marca 2018r. – wtorek, ok. godz. 7:40 na drodze krajowej nr 5 między Poninem a Czaczem, z przyczepy pojazdu ciężarowego, prowadzonego przez 50-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego na nawierzchnie drogi rozsypały się drobne kamienie, które uszkodziły 8 pojazdów przemieszczających się na tym odcinku. Na czas usunięcia z drogi rozsypanego ładunku zorganizowano objazd.

Ok. godz. 14:40 na obwodnicy Kościana, przed rondem w Kiełczewie, kierujący VW Golfem, 22-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Chevroleta, prowadzonego przez 37-letniego mieszkańca Piły. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

12 marca 2018r. – poniedziałek, ok. godz.  6:20 za miejscowością Pelikan, kierujący Oplem Vectra, 25-letni mieszkaniec gm. Kościan, chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną, zjechał na pobocze, gdzie pojazd dachował. Kierujący Oplem mężczyzna był trzeźwy.

10 marca 2018r. – sobota, ok. godz. 11:15 w Kościanie na skrzyżowaniu ulicy Wielichowskiej, Kaźmierczaka i Piaskowej, kierujący Skodą, 58-letni mieszkaniec Kościana, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Renault Megane, prowadzonym przez 32-letnią mieszkankę Poznania. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

9 marca 2018r. – piątek, ok. godz. 11:30 Na remontowanym odcinku trasy kolejowej Poznań – Wrocław, między Przysieką Polską a Starym Bojanowem, kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą, 33-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, gdzie doszło do zderzenia z pociągiem osobowym, jadącym w kierunku Poznania. Kierujący cięgnikiem został przetransportowany przez LPR do szpitala w Puszczykowie z uwagi na bardzo ciężkie warunki dojazdu na miejsce. Linia kolejowa była zablokowana kilka godzin. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

7 marca 2017r. – środa, ok. godz. 7:50 w Kobylnikach, kierujący VW Golfem, 20-letni mieszkaniec gm. Kościan, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w słup energetyczny. Mężczyzna prowadzący samochód był trzeźwy.

Ok. godz. 13:20 w Starym Tarnowie, 39-letnia mieszkanka Poznania, kierująca Toyotą Prius, nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze , straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem i doprowadziła do zderzenia z VW Golfem, prowadzonym przez 66-letnią kobietę. Uczestniczki kolizji były trzeźwe. Kierująca Toyotą została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 17:50 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierująca Fordem Fiesta, 25-letnia mieszkanka Śmigla potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych 80-letniego mieszkańca Kościana. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie nogi.  Kierująca Fordem była trzeźwa.

6 marca 2018r. – wtorek, ok. godz. 20:05 w Kościanie na ul. Kaźmierczaka, patrol zatrzymał 18-letniego mieszkańca gm. Kościan, jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

5 marca 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 10:55 w Przysiece Polskiej, kierująca Renault Megane, 18-letnia mieszkanka, gm. Kościan, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała z drogi i zatrzymała samochód na polu. Do szpitala w Kościanie przetransportowano 20-letnia pasażerkę pojazdu. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Ok. godz. 15:45, w Kościanie na ul. Wielichowskiej (skrzyżowanie z obwodnica Kościana), kierująca Peugeotem 206, 20-letnia mieszkanka Kościana, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, jadącemu drogą krajową nr 5 pojazdowi Audi A6, prowadzonemu, przez 43-letniego mieszkańca gm. Kościan i doprowadziła do kolizji. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierująca Peugeotem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 23:50 w Bielewie, kierujący Oplem Corsą, 25-letni mieszkaniec Kościana, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, wpadł w poślizg i samochód dachował. Z mężczyzna podróżowało dwóch 16-latków z Kościana. Jeden z nich została przewieziony do szpitala na badania.

2 marca 208r. – piątek, ok. godz. 16:50 w Śmiglu na ul. Kilińskiego, kierująca Fordem, 46-letnia mieszkanka Śmigla, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi i doprowadziła do kolizji z Fiatem, prowadzonym przez 21-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Mieszkanka Śmigla została ukarana mandatem karnym.

1 marca 2018r. – czwartek, ok. godz. 8:50 w Śmiglu, na ul. Kościuszki, kierujący Peugeotem, 23-letni mieszkaniec gm. Śmigla, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 39-letniego mieszkańca Śmigla. Pieszy został przewieziony do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ok. godz. 12:00 w Śmiglu na ul. Mickiewicza, kierujący Fordem Transitem, 22-letni obywatel Ukrainy, w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo, doprowadził do kolizji z Kią, prowadzoną przez 49-letnią mieszkankę powiatu leszczyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.