Zanotowaliśmy - listopad 2017r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - listopad 2017r.

22 listopada 2017r. – środa, ok. godz. 20:15 w Kościanie na Placu Wolności, patrol zatrzymał kierującego motorowerem 29-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 1,04 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.  

20 listopada 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 7:10 na obwodnicy Kościana doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierująca Mitsubishi Space Star, 56-letnia mieszkanka województwa dolnośląskiego jadąca w kierunku Wrocławia, zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwka VW Polo. Kobieta prowadząca Mitsubishi, kierowca VW oraz pasażer z nim podróżujący zostali przewiezieni do kościańskiego szpitala na badania. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Mieszkanka woj. dolnośląskiego doznała ogólnych potłuczeń.

19 listopada 2017r. – niedziela, ok. godz. 8:20 w Kiełczewie na ul. Kościańskiej, patrol zatrzymał 52-letnią mieszkankę gm. Kościan, kierującą Oplem Corsą. Badanie trzeźwości wykazało 0,61 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującej.

Ok. godz. 14:05 w Lubiniu na ul. Powstańców, kierująca Fordem Mondeo, 65-letnia mieszkanka gm. Krzywiń, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z Audi , prowadzonym przez 48-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

18 listopada 2017r. – sobota, ok godz. 4:50 w Śmiglu na ul. Południowej, kierujący Audi 80, 20-letni obywatel Ukrainy uderzył w prawidłowo zaparkowanego Opla. Badanie trzeźwości zatrzymanego mężczyzny wykazało 2,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

17 listopada 2017r. – piątek, ok. godz. 12:40 w Śmiglu na ul. Północnej, kierujący Mecedesem Sprinterem, 20-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z Iveco, prowadzonym przez 37-letniego  mieszkańca woj. lubuskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 13:30 w Kościanie na Placu Wolności, kierujący Toyotą Rav4, 68-letni mieszkaniec gm. Czempiń, najechał na tył Renault Megane, prowadzonego przez 32-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:05 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji drogowej w Krzywiniu na ul. Kościańskiej. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący Peugeotem 307, , 34-letni mieszkaniec gm. Krzywiń najechał na Toyotę, prowadzoną przez 29-letnią mieszkankę Śremu. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 18:40 dyżurny został powiadomiony o potrąceniu pieszego na obwodnicy Kościana. Na miejscu policjanci ustali, że kierujący Hondą, 67-letni mieszkaniec Kościana, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 49-letniego mieszkańca gm. Kościan. Mimo podjętej reanimacji przez zespół pogotowania ratunkowego mężczyzna zmarł. Kierujący pojazdem był trzeźwy.  Ustalamy dokładne okoliczności wypadku.

16 listopada 2017r. – czwartek,  ok. godz. 12:40 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Kia Sportage, 44-letni mieszkaniec gm. Kościan nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z BMW, prowadzonym przez 23-letniego mieszkańca gm. Kościan. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:35 w Piotrkowicach, kierująca Peugeotem 207, 47-letnia mieszkanka gm. Czempiń podczas wykonywania manewru skrętu na posesję doprowadziła do kolizji z Suzuki, prowadzonym przez 19-letniego  mieszkańca powiatu śremskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca Peugeotem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 20:35 na obwodnicy Śmigla, kierujący Suzuki Swift, 67-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Opla Zafira, prowadzonego przez 25-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

15 listopada 2017r. – środa, ok. godz. 14:00 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierująca Audi Q5, 53-letnia mieszkanka gm. Krzywiń, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 68-letniej rowerzystce i doprowadziła do zderzenia. Mieszkanka Kościana, jadąca rowerem została przewieziona do kościańskiego szpitala z ogólnymi potłuczeniami.

Ok. godz. 15:55 w Czempiniu, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego ciągnikiem rolniczym  z przyczepami, 52-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 0,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

14 listopada 2017r. – wtorek, ok. godz. 7:15 w Robaczynie, kierująca VW Golfem, 25-letnia mieszkanka gm. Śmigiel w trakcie wymijania innego pojazdu doprowadziła do kolizji z Fordem Escortem, prowadzonym przez 59-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kierująca VW została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 7:45 w Nowym Luboszu, , kierujący VW Caddy, 30-letni mieszkaniec gm. Czempiń, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Mitsubishi ASX, prowadzonego przez 45-letniego mieszkańca gm. Kościan. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:25 w Czaczu, kierujący Oplem Signum, 29-letni mieszkaniec gm. Śmigiel nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Peugeota Boxera, prowadzonego przez 26-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego.

13 listopada 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 16:00 w Kiełczewie na ul. Polnej, kierująca Peugeotem 207, 18-letnia mieszkanka Kościana straciła panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechała do rowu i uderzyła w budynek mieszkalny. Kierująca oraz podróżująca z nią 17-letnia pasażerka zostały przetransportowane do kościańskiego szpitala z ogólnymi potłuczeniami.

Ok. godz. 17:15 na drodze wojewódzkiej 308, przed Jerką, kierująca Renault Clio, 37-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego, zjechała do rowu i prowadzony przez nią pojazd dachował. Kierująca oraz podróżujące z nią osoby nie odniosły obrażeń.

12 listopada 2017r. – niedziela, ok. godz. 22:15 w Krzywiniu, patrol zatrzymał dwóch mężczyzn w wieku 41 i 28 lat, którzy z zaparkowanego pojazdu ciężarowego spuścili około 40 litrów oleju napędowego. Sprawcy kradzieży zostali ukarani mandatem karnym. Skradzione paliwo już wróciło do właściciela.

11 listopada 2017r. – sobota, ok. godz. 12.40 w Starym Luboszu patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Hyundaiem, 44-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

10 listopada 2017r. – piątek, ok. godz. 7.15 w Kościanie na ul. Surzyńskiego, kierująca Oplem Astra, 41-letnia mieszkanka gm. Kościan nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył autokaru, prowadzonego przez 25-letniego mieszkańca gm. Kościan. Kierująca Oplem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 9.40 na skrzyżowaniu ul. Wielichowskiej z obwodnicą Kościana, kierująca Renault Clio, 58-letnia mieszkanka Kościana nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu VW Transporterowi, prowadzonemu przez 37-letniego mieszkańca powiatu rawickiego i doprowadziła do kolizji pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca Renault została ukarana mandatem karnym.

9 listopada 2017r. – czwartek, ok. godz. 7.00  na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Piotrowo, kierujący samochodem Iveco, 26-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzenia doprowadzi do kolizji z Fiatem Ducato, prowadzonym przez 32-letniego mężczyznę. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:30 w Czempiniu na ul. Kościańskie Przedmieście, kierujący Oplem Corsą, 55-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego doprowadził do kolizji z ciągnikiem rolniczym  z przyczepą, prowadzonym przez 52-letniego mieszkańca gm. Czempiń.  Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

7 listopada 2017r. – wtorek, ok. godz. 18:25 w Kościanie na ul. Koszewskiego, kierująca Oplem Corsą, 32-letnia mieszkanka Leszna, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej Oplem Astra, 34-letniej mieszkance Kościana i doprowadziła do kolizji pojazdów. Uczestniczki kolizji były trzeźwe. Kierująca Corsą została ukarana mandatem karnym.

6 listopada 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 11:05 w Kościanie na ul. Surzyńskiego, kierujący Samochodem Kia, 22-letni mieszkaniec gm. Kościan, włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z Fiatem, prowadzonym 69-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

5 listopada 2017r. – niedziela, ok. godz. 8:50 w Kościanie na ul. Surzyńskiego patrol zatrzymał 48-letniego mieszkańca Kościana jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 12:30 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej, kierujący Jeepem, 63-letni mieszkaniec gm. Śmigiel podczas wykonywania manewru cofania uderzył  w zaparkowaną Hondę, należącą do mieszkańca Śmigla. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

4 listopada 2017r. – sobota, ok. godz. 16:10 w Śmiglu, patrol zatrzymał 38-letniego mieszkańca Śmigla jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 17:30 w Robaczynie zatrzymano 39-letniego mieszkańca w Śmigla jadącego VW Golfem. Mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

3 listopada 2017r. – piątek, wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do VW zaparkowanego na jednej ulic w Kościanie. Sprawca z wnętrza pojazdu zabrał kilkanaście płyt CD oraz pilota do automatycznego otwierania bramy.  Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 850zł. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

2 listopada 2017r. – czwartek, ok. godz. 15:45 w Kiełczewie, kierujący Fiatem Panda, 34-letni mieszkaniec Poznania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Mercedesowi, którego prowadził 23-letni mieszkaniec gm. Kościan i doprowadził do kolizji pojazdów. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:45 w Śmiglu na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego z Matejki, kierujący Iveco, 49-letni obywatel Ukrainy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Oplowi, prowadzonemu przez 59-letnia mieszkankę Śmigla i doprowadził do kolizji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok godz. 17:50 na drodze krajowej nr 5 między Kościanem a Kawczynem doszło do zderzenia Hondy Civic prowadzonej przez 30-letniego mieszkańca gm. Kościan z autokarem Bova, prowadzonym przez 69-letniego mieszkańca gm. Kościan. Mężczyzna kierujący Hondą został przewieziony do szpitala z urazem nogi i ręki. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

1 listopada 2017r. – środa, ok. godz. 4:40 na drodze krajowej nr 5 przed Poninem, kierujący Nissanem Micra, 21-letni mieszkaniec gm. Czempiń, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna prowadzący pojazd oraz podróżujący z nim 21-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala.

Ok. godz. 15:10 w Kościanie na ul. Maya, kierujący VW Golfem, 71-letni mieszkaniec gm. Kościan podczas wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z Hyundaiem, prowadzonym przez 38-letnia mieszkankę gm. Kościan.