Zanotowaliśmy - grudzień 2016r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - grudzień 2016r.

31 grudnia 2016r. – sobota, ok. godz. 13:40  w Kościanie na ul. Sierakowskiego, kierujący BMW, 29-letni mieszkaniec Kościana w trakcie wykonywania manewru cofania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym Oplem Vectra, prowadzonym przez mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

29 grudnia 2016r. – czwartek, ok godz. 0:40 w Śmiglu na ul. Dudycza patrol zatrzymał do kontroli drogowej 17-letniego mieszkańca gm. Śmigiel jadącego Simsonem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

Ok. godz. 8:45 w Czempiniu na ul. Północnej, kierujący Oplem Astrą, 23-letni mieszkaniec gm. Czempiń, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się ze Skodą Octavią prowadzoną przez 35-letniego mieszkańca Łodzi. Skoda w wyniku uderzenia przemieściła się i uderzyła w elewację budynku. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 10:05 w Pelikanie, kierująca Fordem Fusion, 53-letnia mieszkanka gm. Kościan, nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, zjechała na przeciwległy pas jezdni i doprowadziła do kolizji z Nissanem Juke prowadzonym 40-letnią mieszkankę gm. Kościan. Kierujące pojazdami były trzeźwe. Kierująca Fordem została ukarana mandatem karnym.

28 grudnia 2016r. – środa, ok. godz. 14:10 na drodze krajowej nr 5 w Piotrowie Pierwszym, kierująca Fiatem Panda, mieszkanka powiatu poznańskiego straciła panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Ok. godz. 22: 15 w Czempiniu na ul. Gruszkowej, Suzuki Jimny, prowadzone przez 25-letniego mieszkańca gm. Czempiń, zjechało na pobocze i uderzyło w ogrodzenie od posesji. Kierujący nie odniósł obrażeń.

27 grudnia 2016r. – wtorek, nieznany sprawca włamał się do sklepu w Nietążkowie, skąd zabrał pieniądze oraz sprzęt komputerowy. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Ok. godz. 20:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży roweru górskiego w Kościanie na ul. Grątkowskiej. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 800zł.

26 grudnia 2016r. – poniedziałek, ok. godz. 10:55 w Kościanie na ul. Surzyńskiego patrol zatrzymał do kontroli drogowej 52-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego rowerem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

Ok. godz. 17:10 w Śmiglu na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego z Matejki, kierujący Mitsubishi, 52-letni mieszkaniec Słupska nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Seicento, prowadzonemu przez 61-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Pasażerka podróżująca Fiatem została przewieziona do szpitala.  

Ok. godz. 19:00 w Starym Bojanowie na ul. Krętej, 22-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego w trakcie wykonywania manewru cofania Seatem Codrobą, uderzył w zaparkowany pojazd marki Rover. Kierujący Seatem został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 21:10 na drodze Piotrkowice – Jasień, kierujący Peugeotem 206, 32-letni mieszkaniec gm. Czempiń, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania, doprowadził do kolizji z Oplem Astrą, prowadzonym przez 22-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,96 promila alkoholu w wydychanym powietrzu u sprawcy kolizji.

25 grudnia 2016r. – niedziela, ok. godz. 9:40 w Śmiglu na ul. Szkolnej, kierujący Peugeotem 206, 67-letni mieszkaniec gm. Śmigiel podczas wykonywania manewru cofania uderzył w Forda Mondeo, prowadzonego przez 47-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

23 grudnia 2016r. - piątek, otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży ciężarowego Jelcza z 1976r. zaparkowanego w Kościanie na ul. Północnej. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży pojazdu.

22 grudnia 2016r. – czwartek, ok. godz. 12:55 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Kościanie na Al. Kościuszki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Renault Clio, 24-letnia mieszkanka Kościana, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, potrąciła jadącą na rowerze po ścieżce rowerowej, 67-letnią kobietę. Rowerzystka została przewieziona do szpitala z urazem nogi. Badamy okoliczności wypadku.

Ok godz. 15:20 w Kawczynie na drodze krajowej nr 5, kierujący Renault Scenic, 23-letni mieszkaniec gm. Czempiń w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania innego pojazdu, uszkodził dostawcze Iveco prowadzone przez 25-letniego mieszkańca woj. dolnośląskiego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

21 grudnia 2016r. – środa, ok. godz. 13:45 w Kiełczewie na ul. Poznańskiej, kierujący Peugeotem 206, 45-letni mieszkaniec gm. Czempiń, podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej Toyocie, prowadzonej przez 32-letniego mieszkańca Czempinia. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:10 w Wydorowie, kierujący VW Transporterem, 40-letni mieszkaniec Leszna, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Opla Vivaro, prowadzonego przez 23-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 19:35 na Al. Kościuszki w Kościanie patrol zatrzymał jadącego rowerem, 44-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

20 grudnia 2016r. – wtorek, ok. godz. 14:20 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierujący Renault Clio, 31-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście i doprowadził do kolizji. Kierujący Renault został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:40  w Krzywiniu patrol zatrzymał do kontroli drogowej, 55-letniego mieszkańca gm. Krzywiń jadącego Audi A4. Mężczyzna prowadził samochód mimo orzeczonego wobec niego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

19 grudnia 2016r. – poniedziałek, ok. godz. 11:40 w Czempiniu na ul. Kuczmerowicza, kierująca Renault Laguna, 21-letnia mieszkanka gm. Czempiń podczas wyprzedzania innego pojazdu doprowadziła do kolizji z Oplem Astrą prowadzonym przez 26-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Kierująca Renault została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 14:10 w Śmiglu na ul. Kilińskiego, kierujący ciężarowym Renault, 36-letni mieszkaniec woj. śląskiego, w trakcie wykonywania manewru skrętu, potrącił jadącą na rowerze 82-letnią mieszkankę Śmigla. Rowerzystka doznała urazu stopy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego w Jerce. Sprawca z pomieszczeń mieszkalnych zabrał pieniądze. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

18 grudnia 2016r. – niedziela, otrzymaliśmy zgłoszenie o uszkodzeniu bramy na terenie obiektu handlowego w Kościanie na ul. Piłsudskiego. Właściciel wycenił wstępnie wartość strat na kwotę 3000zł.

Ok. godz. 18:35 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą prowadzącą do Starych Oborzysk, kierujący VW Transporterem, 34-letni mieszkaniec gm. Kościan nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Audi A3 prowadzonemu przez 24-letnią mieszkankę gm. Czempiń. Kierująca Audi z obrażeniami ręki została przewieziona do szpitala.

17 grudnia 2016r. – sobota, ok godz. 8:10 w Koszanowie na ul. Zjazdowej, kierująca Seatem Cordoba, 20-letnia mieszkanka Kościana  nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Forda Transita prowadzonego przez 59-letniego mieszkańca Śmigla. Kierująca Seatem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 10:55 w Czaczu na ul. Wielichowskiej, kierujący Mercedesem Sprinterem, 44-letni obywatel Ukrainy nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył VW UP prowadzonego przez 40-letnią mieszkankę Śremu. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 11:25 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Peugeotem 307, 27-letni mieszkaniec Kościana, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Skody Citigo, prowadzonej przez 47-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

16 grudnia 2016r. – piątek, ok. godz. 8:00 w Kościanie na ul. Powstańców Wielkopolskich patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 33-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

Ok godz. 13:25 w Gorzyczkach patrol zatrzymał do kontroli drogowej 31-letniego mieszkańca gm. Czempiń jadącego Skodą Felicją. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

15 grudnia 2016r. – czwartek, ok. godz. 6:50 w Kościanie na ul. Poznańskiej, kierujący Renault Megane, 26-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Opla prowadzonego przez 50-letnią mieszkankę Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym,

Ok. godz. 20:15 w Śmiglu na Placu Wojska Polskiego, kierująca Citroenem Berlingo, 56-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, podczas wykonywania manewru cofania doprowadziła do kolizji z prawidłowo jadącym VW Passatem prowadzonym przez 35-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Kierująca Citroenem została ukarana mandatem karnym.

14 grudnia 2016r. – środa, ok. godz. 9:35 w Kościanie na ul. Nacławskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Peugeotem Boxerem 39-letniego mieszkańca Trzemeszna. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,34 promila alkoholu w organizmie kierującego.

Ok. godz. 14:00 w Morownicy na ul. Śmigielskiej, kierujący Oplem Astrą, 66-letni mieszkaniec gm. Śmigiel nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył Skody Rapid prowadzonej przez 29-letniego mieszkańca Rawicza. W wyniku uderzenia Skoda przemieściła się i uderzyła w Peugeota 206 prowadzonego przez 54-letnią mieszkankę gm. Śmigiel. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

12 grudnia 2016r. – poniedziałek, otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży Renault Clio w Kościanie. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 30000zł. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży pojazdu.

Ok. godz. 17:10 w Wyskoci, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego motorowerem, 42-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,22 promila alkoholu w organizmie kierującego.

11 grudnia 2016r. – niedziela, ok. godz. 9:00 w Kościanie na ul. Łąkowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej 31-letniego mieszkańca Kościana jadącego BMW. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

Ok. godz. 15:35 w Kiełczewie na ul. Kościańskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 28-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,32 promila alkoholu w organiźmie rowerzysty.

Ok. godz. 20:30 zostaliśmy powiadomieni o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie gm. Kościan. Sprawca z pomieszczeń mieszkalnych zabrał pieniądze oraz biżuterię. Właściciel wycenił straty na kwotę kilku tysięcy złotych. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.  

10 grudnia 2016r. – sobota, ok. godz. 16:30 w Bonikowie, kierujący VW Passatem, 47-letni mieszkaniec Czempinia w  trakcie wyprzedzania pojazdu rolniczego doprowadził do zderzenia z pojazdem rolniczym prowadzonym przez 59-letniego mieszkańca gm. Kościan. Podróżujący Passatem pasażer został przewieziony do kościańskiego szpitala.

9 grudnia 2016r. – piątek, ok. godz. 8:40 w Kościanie na ul. Rzemieślniczej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 41-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

Ok. godz. 13:00 w Starym Luboszu, kierujący Iveco, 41-letni mieszkaniec gm. Kościan wyjeżdżając z drogi gruntowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu  prawidłowo jadącej Skodzie, którą prowadziła 29-letnia mieszkanka gm. Kościan. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 18:15 na drodze Borowo – Stary Gołębiń, kierujący Oplem Astrą z przyczepką, 34-letni mieszkaniec gm. Kościan nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu.

Ok. godz. 22:40, na drodze krajowej nr 5, między miejscowościami Jarogniewice – Głuchowo, kierujący Fiatem Bravo, 34-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania innego pojazdu doprowadził do kolizji z VW Golfem jadącym w tym samym kierunku. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

8 grudnia 2016r. – czwartek, ok. godz. 21:05 na drodze krajowej nr 5, między miejscowościami Kawczyn – Jarogniewice, kierujący VW Passatem, 29-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego w trakcie omijania przebiegającej przez jezdnię zwierzyny leśnej, wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

7 grudnia 2016r. – środa, ok. godz. 7:15 na drodze między miejscowościami Turew- Rąbiń, patrol zatrzymał do kontroli drogowej 44-letniego mieszkańca gm. Krzywiń jadącego rowerem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

6 grudnia 2016r. – wtorek, ok. godz. 16:30 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierujący VW Caddy, mieszkaniec powiatu grodziskiego potrącił przechodzącą przez jezdnię 15-letnią mieszkankę Kościana. Dziewczyna została przewieziona do szpitala. Ustalamy okoliczności wypadku.

Ok. godz. 20:40 w Kościanie na ul. Śmigielskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Oplem Astrą, 28-letniego mężczyznę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,98 promila alkoholu w organiźmie mężczyzny. Ponadto mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu wbrew orzeczonemu wobec niego sądowego zakazu.

5 grudnia 2016r. – poniedziałek, ok. godz. 7:40 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Piotrowo Pierwsze, Fiat Ducato, prowadzony przez 19-letniego mieszkańca powiatu jarocińskiego zjechał na pobocze, uderzył w barierę energochłonną i przewrócił się na bok. Osoby podróżujące dostawczym samochodem nie odniosły obrażeń. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

4 grudnia 2016r. – niedziela, ok. godz. 17:00 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierujący Skodą Fabią, 59-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego włączając się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Nissanowi, prowadzonemu przez 48-letniego mieszkańca Kościana. W wyniku uderzenia Nissan przemieścił się i uderzył  w Citroena C4, prowadzonego przez 37-letnia mieszkankę gm. Kościan. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 17:30 na drodze krajowej nr 5, w miejscowości Czacz, kierująca Fiatem Punto, 18-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo uderzyła w jadącego z przeciwka Renault Megane, prowadzonego przez 54-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Pasażer podróżujący Fiatem Punto został przewieziony do szpitala w Kościanie.

3 grudnia 2016r. – sobota, godz. 7:25 na drodze dojazdowej do obwodnicy Śmigla, kierujący Seatem Ibizą, 19-letni mieszkaniec gm. Śmigiel nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Renault Mastera, prowadzonego przez 42-letniego mieszkańca Śmigla. W wyniku uderzenia dostawcze Renault przemieściło się i uderzyło w Skodę Fabię prowadzoną przez mieszkańca Kościana. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 8:20 na drodze wojewódzkiej w-432 pomiędzy miejscowościami Jerka – Łuszkowo, kierująca Oplem Corsą, 40-letni mieszkanka Leszna, straciła panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechała do przydrożnego rowu i dachowała. Żadna z osób podróżujących pojazdem nie odniosła obrażeń.

2 grudnia 2016r. – piątek, godz. 8:00 na krzywińskim Rynku, kierujący VW Caddy, mieszkaniec gm. Krzywiń w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z Fiatem Seicento prowadzonym przez mieszkańca gm. Krzywiń.

Około godz. 22:30 zostaliśmy poinformowani o włamaniu do dwóch sąsiadujących mieszkań w Kościanie na jednym z osiedli mieszkaniowych. Sprawca z pomieszczeń zabrał pieniądze w różnych walutach, oraz sprzęt elektroniczny. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

1 grudnia 2016r. – czwartek, ok godz. 7:15 w Nowych Oborzyskach patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego motorowerem 34-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

Ok. godz. 13:20 w Kawczynie, kierujący Peugeotem, 61-letni mieszkaniec Leszna, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Fiata Seicento prowadzonego przez 40-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 10:00 w Śmiglu na Placu Rozstrzelanych, kierujący VW Borą, mieszkaniec gm. Śmigiel podczas manewru cofania uderzył w zaparkowanego Hyundaia. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.