Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego

Data publikacji 27.10.2016

Trzymiesiące tymczasowego aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Kościanie wobec 47-letniego mężczyzny,który kierując samochodem m-ki BMW, będąc w stanie nietrzeźwości spowodował śmiertelny wypadek drogowy. Teraz zaprzestępstwo to grozi mu do 12 lat więzienia.

kocian-policjaPrzypominamy, że w dniu 20 października br. ok. godz. 19.05 na drodze wojewódzkiej nr 432 w okolicach Gierłachowadoszło do tragicznego wypadku drogowego. W toku podjętych czynność śledczychustalono, że kierujący samochodem m-ki BMW, 47-letni mieszkaniec pow.poznańskiego, będąc w stanie nietrzeźwości na łuku drogi stracił panowanie nadkierowanym przez siebie pojazdem w wyniku czego zjechał na pobocze drogi,  a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Wwynik  zdarzenia  podróżująca z nim 48-letnia kobieta mieszkankaLeszna poniosła śmierć na miejscu, a kierowcę z licznymi złamaniami przewiezionodo szpitala. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad 1,70 promila alkoholuw jego organizmie.

Podejrzanemupostawiono zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym ,będąc w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się do zarzucanego  mu przestępstwa.

W dniu dzisiejszymSąd Rejonowy w Kościanie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kościanie wobec podejrzanegozastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3miesięcy. Teraz za przestępstwo to grozi mu do 12 lat więzienia