Poszukiwany miał przy sobie narkotyki - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany miał przy sobie narkotyki

Data publikacji 13.09.2016

kocian-policjaPolicjanci z KPP w Kościanie zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. W trakcie zatrzymania okazało się, że mężczyzna ten posiadał przy sobie narkotyki. Teraz za przestępstwo to grozi  mu do 3 lat więzienia.

W dniu 11 września br. policjanci z Wydziału Prewencji z KPP w Kościanie w trakcie patrolu w rejonie pl. Wolności w Kościanie zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął szybko oddalać się. W jego zachowaniu było widać duże zdenerwowanie. Policjanci niezwłocznie udali się w jego kierunku. Następnie zatrzymali go i  wylegitymowali. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu jego danych w policyjnym systemie informacyjnym okazało się, że jest on poszukiwany. Podczas prowadzonej rozmowy  zatrzymany przyznał się, że jest pod wpływem środków odurzających, po czym sam wydał posiadane przy sobie narkotyki tj. 6 sztuk woreczków strunowych z zawartością suszu kol. zielono-brunatnego. Substancja ta po sprawdzeniu testerem do narkotyków okazała się marihuaną.

Podejrzanego mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. Zatrzymanym okazał się 27-letniu mieszkaniec Zabrza w przeszłości notowany za przestępstwa podobne.

Następnego dnia podejrzanemu postawiono zarzuty posiadania narkotyków do czego przyznał się. Teraz za przestępstwo to grozi mu do 3 lat więzienia.