Wracając się po łup wpadł w ręce policji. - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wracając się po łup wpadł w ręce policji.

Data publikacji 12.09.2016

dscn3585

Kościańscy policjanci zatrzymali marketowego złodzieja w momencie, kiedy wrócił się po skradziony łup.  Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty kradzieży elektronarzędzi oraz artykułów spożywczych w jednym z kościańskich marketów. Teraz za przestępstwo to grozi mu do 5 lat więzienia.

 

W miniony piątek ( 09.09.br) ok. godz. 16.40  otrzymaliśmy zgłoszenie  od pracownika ochrony, że parę minut wcześniej w jednym z kościańskich marketów dwaj nieznani mężczyźni ukradli elektronarzędzia oraz artykuły spożywcze, które to przedmioty porzucili w trakcie ucieczki.

Po tej informacji kościańscy policjanci niezwłocznie udali się w rejon parkingu marketowego. Na miejscu nie było już sprawców. Sprawdzając przyległy teren kryminalni ujawnili  otwarty samochód osobowy m-ki Ford. Wewnątrz tego pojazdu znajdowały się ukryte różnego rodzaju elektronarzędzia oraz artykuły spożywcze i kosmetyki. Policjanci podjęli obserwację. Po kilku minutach jeden ze złodziei był już rękach policji. Został zatrzymany w momencie kiedy  wrócił po samochód wypełnionym skradzionym łupem.

Zatrzymanym okazał się 33-letni mieszkaniec pow. wrzesińskiego w przeszłości karany za przestępstwa podobne. Podejrzany przyznał się do postawionego mu zarzutu kradzieży mienia, którego wartość oszacowano na kwotę ok. 700 zł.  Skradzione przedmioty w całości odzyskano.

Śledczy w dalszym ciągu ustalają skąd pochodzą pozostałe przedmioty, które ujawniono wewnątrz pojazdu.  

Teraz zatrzymanemu za przestępstwo to grozi do 5 lat więzienia.

 

dscn3585
dscn3587