Chcieli szybko zarobić - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli szybko zarobić

Data publikacji 31.08.2016

paragraf_291Kryminalni z KPP w Kościanie ustalili dwóch sprawców w tym jednego nieletniego, którzy dopuścili się kradzieży mienia. Złodzieje chcąc szybko zarobić,  postanowili  ukraść przewody elektryczne z terenu budowy bloku mieszkalnego. Wartość skradzionego mienia wstępnie oszacowano na kwotę kilku tysięcy złotych.

Wczoraj kryminalni z KPP w Kościanie dzięki operacyjnym ustaleniom zatrzymali  sprawcę kradzieży przewodów elektrycznych z terenu budowy bloku mieszkalnego w Kościanie, którego wartość pokrzywdzony wstępnie oszacował na kwotę kilku tysięcy złotych. Zatrzymanym okazał się 17 – letni mieszkaniec pow. kościańskiego  w przeszłości nie karany. Podejrzany przyznał się do zarzucanego przestępstwa.

Śledczy ustalili, że zatrzymany 17 latek w miesiącu marcu br. chcąc szybko zarobić pieniądze, kradzieży  tej dopuścił się wspólnie ze swoim o rok młodszym kolegą. Złodzieje  ze skradzionego łupu uzyskali ok. 30 kg miedzi, którą to sprzedali  w punkcie skupu złomu.

17-latkowi za przestępstwo to grozi kara więzienia do lat 5, a nieletni  za te sam czyn  odpowie przed Sądem  Rodzinnym i Nieletnich w Kościanie.