Bezpieczny powrót z wakacji - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny powrót z wakacji

Data publikacji 26.08.2016

kocian-policjaPrzed nami ostatni weekend wakacji. Prognozy meteorologiczne zapowiadając piękną i upalną pogodę. Będzie to czas zabawy, a także podróży. Dla policjantów to czas wzmożonej pracy. Dlatego przypominamy, że warto zachować zdrowy rozsądek,  po to by bezpiecznie wrócić do domu.

Za kilka dni kończą się wakacje. Zbliżający się ostatni weekend wakacji będzie to czas zabawy, a także dla wielu osób powrotu do domu z letniego wypoczynku. Na drogach  pojawi się wzmożony ruch. Jak co roku zarówno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji z KPP w Kościanie, będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Szczególną uwagę będziemy zwracać na trzeźwość kierowców, prędkość, stan techniczny  pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. Pamiętajmy, aby  powrót  do domu nie zepsuł nam miłych wspomnień z wakacji.

Przypominamy wszystkim kierowcom, aby przed powrotem do domu sprawdzili stan techniczny pojazdu. Pamiętajmy, że dobrze jest wykazać zdrowy rozsądek już dzień przed wyjazdem. Nie wsiadajmy za kółkiem będąc zmęczonym,  pod wpływem jakiejkolwiek ilości alkoholu bądź innego środka odurzającego. Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i ryzykujemy nie tylko utratą prawo jazdy, pozbawieniem wolności ale w szczególności utratą własnego życia i zdrowia osób nam  bliskich oraz innych uczestników ruchu drogowego.                                                                                                                                                                

Wracając do domu czyha na nas  wiele niebezpieczeństw, stąd też warto dobrze  zaplanować sobie trasę podróży, robić częste postoje. Ściągnijmy nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.  Niech brawura i chęć jak najszybszego powrotu do domu nie będzie przeważać nad zdrowym rozsądkiem.   

Apelujemy  o rozwagę i wszystkim życzymy szczęśliwego powrotu do domu.