Działania "BEZPIECZBY SIERPNIOWY WEEKEND 2016" - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "BEZPIECZBY SIERPNIOWY WEEKEND 2016"

Data publikacji 12.08.2016

lizakOd dzisiaj do 15 sierpnia br. kościańscy policjanci podobnie jak policjanci w całym kraju rozpoczną działania „BEZPIECZNY SIERPNIOWY WEEKEND 2016”. Głównym celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym podróżującym po drogach miasta i powiatu kościańskiego.  

Już od dzisiaj do 15 sierpnia br.  możemy spodziewać się większej ilości patroli policyjnych na drogach miasta i powiatu kościańskiego. Podobnie jak w całej Polsce – przeprowadzone zostaną wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas długiego weekendu sierpniowego osobom podróżującym i wypoczywającym na naszym terenie.

W trakcie tych działań policjanci szczególną uwagę zwracać będą na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, prędkość, bezpieczeństwo pasażerów w szczególności, czy są zapięci w pasy bezpieczeństwa oraz czy najmłodsi pasażerowie są przewożeni w fotelikach.  Sprawdzać będziemy również poruszające się jednoślady w szczególności motocyklistów oraz pieszych, czy po zmierzchu poza obszarem zabudowanym  korzystają z elementów odblaskowych.

Przypominamy również, że w okresie długiego weekendu będzie obowiązywał na drogach zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów). Zakaz obowiązuje:

          12.08. w godz. 18-22

          13.08.   w godz. 8-14

          14.08. w godz. 8-22

          15.08. w godz. 8-22

 

Wyjeżdżając na długi weekend pamiętajmy, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie lub  dom.