Oszust internetowy w rękach Policji - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust internetowy w rękach Policji

Data publikacji 12.08.2016

paragraf_291Kościańscy Policjanci z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali podejrzanego mężczyznę o oszustwa internetowe. Teraz za przestępstwo to grozi mu do 8 lat więzienia.

W miniony wtorek (09-08) dzięki operacyjnym ustaleniom Policjanci z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Kościanie  zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa internetowe.

Zatrzymanym okazał się 26-letni mieszkaniec pow. kościańskiego w przeszłości karany za przestępstwo podobne.

Śledczy ustalili, że podejrzany w miesiącu marcu oraz w miesiącu czerwcu br. za pośrednictwem jednego z internetowych portali ogłoszeniowych oferował sprzedaż telefonów komórkowych m-ki Samsung, po czym kiedy otrzymał pieniądze za dany produkt nie wywiązywał się z transakcji. Sprawca w ten sposób wyłudził pieniądze w kwocie 750 zł, które spożytkował na własne cele.  

Podejrzany usłyszał zarzuty dwóch oszustw do których przyznał się. W dalszym ciągu trwają czynności  śledcze zmierzające do ustalenia, czy zatrzymany nie dopuścili się innych przestępstw.

Teraz za przestępstwo to grozi mu do 8 lat więzienia.

Apelujemy do wszystkich kupujących na internetowych portalach ogłoszeniowych, aby unikać bezpośrednich wpłat pieniędzy za zakupiony towar na konto sprzedającego  oraz nie kupować towaru o rażąco zaniżonych cenach. Warto również pamiętać o sprawdzeniu komentarzy i opinii dotyczących sprzedającego.