Okradł swoją dziewczynę - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł swoją dziewczynę

Data publikacji 09.08.2016

nowe_logoKościańscy policjanci zatrzymali złodzieja który okradł swoją dziewczynę. Łupem złodzieja padła złota biżuteria i nie tylko. Teraz za przestępstwo to grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek otrzymaliśmy zgłoszenie, że na terenie gm. Kościan z domu jednorodzinnego skradziono złotą biżuterię w postaci łańcuszka z zawieszą oraz bransolety, a z garażu  ok. 25 kg złomu miedzi. Pokrzywdzeni łączną wartość utraconego mienia oszacowali  na kwotę  ok. 2500 zł.   

Zgłaszająca  o kradzież podejrzewała swojego chłopaka, 29-letniego mieszkańca pow. kościańskiego, który jak ustalono w przeszłości był karany za przestępstwo podobne.  Podejrzany mężczyzna tego samego dnia został zatrzymany i przyznał się do kradzieży.

W toku śledztwa ustalono, że zatrzymany przestępstwa tego dopuścił się po tym jak  zdobył zaufanie  swojej dziewczyny, a kiedy mógł przebywać sam w jej miejscu zamieszkania  wykorzystał to i ją okradł. Śledczy skradzionego mienia nie odzyskali, gdyż złodziej złom sprzedał w punkcie skupu złomu, a biżuterie w lombardzie. Uzyskane w ten sposób pieniądze spożytkował na własne potrzeby.

Teraz za przestępstwo to grozi mu do 5 lat więzienia.