Bezpieczne wakacje - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje

Data publikacji 02.08.2016

20160620_103843W ramach działań profilaktycznych policjanci z Zespołu ds. Nieletnich z KPP w Kościanie w czasie letnich wakacji uczestniczyli w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą szkolną. W trakcie spotkań mówiono o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich w lipcu na zaproszenie organizatorów półkolonii uczestniczyli  w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą szkolną.

- w Zespole Szkół nr 2 w Kościanie,

- w Bibliotece Publicznej Oddział II Os. Jagiellońskiego w Kościanie,

- w Nenufar Club w Kościanie,

- w Domu Kultury w Śmiglu w ramach festynu profilaktycznego - promującego zdrowy tryb życia.

Wspólne spotkania były okazją do przekazania  uczestnikom podstawowych zasad  bezpieczeństwa podczas wypoczynku w czasie letnich wakacji . Policjanci podczas prelekcji opowiedzieli na czym polega praca w policji. Przeprowadzili szeroko rozumianą profilaktykę omawiając aspekty bezpieczeństwa w podziale ze względu na miejsca przebywania w trakcie wakacji tj.  w domu, w podróży, w  górach, nad wodą.

Atrakcją w czasie spotkań była prezentacja radiowozu policyjnego oraz stroju PZ, który można było przymierzyć. Spotkania zakończono wspólnym wnioskiem, który nasunął się wszystkim uczestnikom, że w każdym miejscu należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

{galeria}GALERIE/Lipiec 2016{/galeria}